Nabitá sezóna kulturních akcí na zámku Skalička

Nabitou sezónu výstav, koncertů, kurzů a workshopu s mezinárodní účastí letos chystají na zámku Skalička v Zábřehu. Památku vlastní soukromí majitelé, kteří se rozhodli otevřít svůj historický dům veřejnosti a využít jej k setkávání lidí a ke kulturním prožitkům.

Jedním z vrcholů sezóny bude koncert Ondřeje Havelky a jeho bandu Melody Makers. Není to náhoda, že na zámku Skalička vystoupí Ondřej Havelka. Kromě toho, že je to skvělý hudebník, lidé jej znají také z televizního pořadu Památky na prodej, kde jako moderátor představuje potencionálním zájemcům ohrožené památky,“ uvedl jeden z vlastníků zámku Skalička Kamil Pilka. Open-air show s názvem Potkal jsem svůj sen se uskuteční 19. května v zámeckém parku. Koncert má i benefiční charakter - jeho výtěžek poputuje jako příspěvek na celkovou rekonstrukci fasády zámku.

Začátek kulturní sezóny odstartuje na zámku Skalička 31. března vernisáží výstavy brněnského výtvarníka Martina Foretníka nazvaná Retrospektiva, kde kromě portrétů a figur, které jsou pro jeho tvorbu typické, je možné výjimečně zhlédnout i jeho abstraktní díla. Vernisáž začíná v 15 hodin. Následující den v neděli 1. dubna se od 14 hodin letos poprvé otevře kavárna a tentýž večer od 18 hodin předvedou své umění studenti Pražské konzervatoře pod vedením profesora Lukáše Herinka. Nosnou výstavou letošního roku se stanou tak trochu dekadentní fotografie mladého absolventa pražské AVU, Martina Kámena, autora výstavy Současné baroko.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků