Výš to už u nás nejde - Lyžování na Ovčárně.

Pokud chcete lyžovat v nejvýše položeném lyžařském středisku, musíte do Jeseníků na Ovčárnu. Zde pod Pradědem v Ski centru Figura  najdete ty neideálnější podmínky pro lyžování, ať je již sjezdové, snowbording nebo bežecké či turistické trasy.

Autem se sem dá dojet z Jeseníku přes Bělou pod Pradědem na Karlovu Studánku a na sedlo Hvězda, kde je záchytné parkoviště, a dál jezdí kyvadlová doprava na Ovčárnu. Tam se dá také vyjet autem, ale zdejší kapacita parkoviště je silně omezená. Od Šumperka se musí jet na Rýmařov, Bruntál a přes Malou Morávku na sedlo Hvězda. Autobusové spojení je sem z Bruntál, Rýmařova, ale také z Brna, Olomouce, Přerova atd. s konečnou zastávkou v Karlově Studánce, odkud jezdí opět kyvadlový dopravu na Ovčárnu. Nejbližší vlak je ve Vrbně pod Pradědem, případně jede na Malou Morávkum a pak dál autobusy.

Areál Figura  má celkem šest vleků s různou nástupní i konečnou výškou, celkově se nalézají mezi 1237 až 1443 metry nad mořem. Obtížnost sedmi sjezdovek je od modré po černou. Návštěvníci se zde měli chovat ekologicky, protože středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

 

Sjezdovky jsou dlouhé od 250 do 800 metrů s převýšením od 90 do 200 metrů, když některé končí přímo pod známými Petrovými kameny. Provoz vleků je od 8:30 do 16 hodin, sjezdovka D - U horské služby je osvětlená a proto umožňuje noční lyžování. Sjezdovky jsou denně upravované, je zde dětské lyžařské hřiště na sjezdovce Malý Václavák, kde si lze objednat pro své ratolesti i lyžařskou výuku. Areál nabízí několik míst s občerstvením, ubytování, půjčovnu a úschovnu lyží a snowboardů a ski servis v Horském hotelu Figura.

Oblast Pradědu nabízí i bohaté možnosti pro běh, resp. jízdu na běžkách. Najdeme tu velké množství tras, na které je východisko u Kurzovní chaty, od parkoviště u Ovčáry ve vzdálenosti 1200 metrů. Upravované hřebenové trasy vedou směrem na Červenohorské sedlo a také na Jelení studánku.

 

Petr Randus

Mapa skiareála FIGURA
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Další nabídka pobytových balíčků