Za lyžování a skalami do Tisé. Vlek Tisá.

 

České Švýcarsko je dosud pro lyžaře velkou neznámou, hlavně pro sjezdaře. V jeho okolí je několik významných lyžařských center, například Horní Podluží, Jedlová, ale to jsou Lužické hory. Vydejme se přesto na jednu sjezdovku, a to do Tisé.

Obec Tisá leží na spojnici silnic od Libouchce, kde je nejbližší vlaková stanice, Petrovic a Sněžníku, leží na okrese Ústí nad Labem. K vleku dojedeme, když na začátku Tisé u penziónu Zlatá koruna zatočíme vlevo a v oblouku zatáčky opět vlevo, vlek  je pak 350 metrů od hlavní silnice. Cesta je však dobře značená šipkami.

Lyžařský vlek je dlouhý asi 400 metrů a leží výškově mezi 510 a 565 metry nad mořem. Sjezdovka má modrou obtížnost, ideální pro začínající a pokročilé lyžaře a snowboardisty. Úprava sjezdovky se provádí novou rolbou, popř. i starším skútrem. Provoz tu je řízen podle sněhových podmínek, odpoledne i večer, většinou ve všední dny 17.00 - 20.00, o víkendech a volných dnech 9.00 - 16.00, večer do 20.00 pouze v sobotu. Na sjezdovce se pořádají různé akce pro děti i dospělé, např. Rej masek, Retrozávod Tondova míle či Čertovská show. K dispozici je tu pro veřejnost menší klubové občerstvení.

Z obce Tisá jsou také upravovány běžecké trasy v délce 6, 9 a 20 km (Sněžník, Ostrov, Petrovice a Tisá). Východisko na všechny okruhy je asi 1 km za obcí na silnici směrem na Ostrov. Zajímavou trasou jistě jsou i v zimě samotné Tiské stěny, dominanta nad obcí. Lyžařská trasa tu není značená, ale výhledy, kam se možná dostanete jen pěšky, jistě budou stát za všechnu námahu.

 

Petr Randus

Lyžování Tisá
Tiské stěny v zimě
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků