Lyžování v Lomnici nad Popelkou - Lyžařský areál na Táboře.

 

Český ráj je rájem nejen v létě, ale i v zimě. Najdeme zde několik velmi pěkných lyžařských areálu, kde si můžeme nejen zasjezdařit, ale i zaběhat. Jedním z nich je lyžařský areál na hoře Tábor, který je v péči Lyžařského sportovního klubu Lomnice nad Popelkou (Odkaz). Lyžařský vlek najdeme na severovýchodním úbočí hory Tábor, mezi výškami 602 a 660 metrů nad mořem. Délka sjezdovky je 500 metrů. Provoz vleku není ale každodenní, obvykle středa, pátky, víkendy a svátky. Zájemci zde najdou i veřejnou lyžařskou školu.

Další lyžařský areál v Popelkách se nachází západně od města Lomnice na úbočí vrchu Babylonu, sjezdovka je zde dlouhá 400 metrů a leží mezi výškami 542 a 608 metrů n.m. Zde také můžeme sledovat skokany na lyžích, kteří zde mají k dispozici pět různých můstků. Lyžařský areál má v rámci sněhových podmínek většinou několik běžeckých tratí, 2, 3, 4 a 5 kilometrových, tratě vedou okolím areálu, nejkratší kilometrovou můžeme využít přímo v areálu a ta je také doplňovaná v případě potřeby umělým sněhem. Tratě jsou značeny terčíky a běžkařům se doporučuje dodržovat směr jízdy, aby nedošlo ke střetům, zejména v méně přehledných úsecích tratí. Dále bývá upravována tzv.

Lomnická lyžařská magistrála od Tuháně přes Rváčov, Morcínov, Košov, Chlum, kde je lyžařský vlek Tábor, a do Syřenova. Celá magistrála má délku 14 km a prolíná se s turistickou Lyžařskou magistrálou od Kozákova do Nové Paky.

V Lomnici nad Popelkou je zimní (Stadión), kde je v odpoledních hodinách možnost veřejného bruslení, případně i se sobotní školičkou bruslení pro nejmenší, ale také s pátečním bruslením rodičů s dětmi, a to zdarma.

Petr Randus

Skokanský můstek V Lomnici nad Popelkou
Lyžování v Lomnici
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků