Lipno na Šumavě není jen přehrada – Zimní tip na lyžovačku, Lyžování Šumava.

 Když se řekne Lipno, všichni vědí, že to je přehrada. Ovšem není to celá pravda, Lipno je současně i velké letní i zimní rekreační a sportovní středisko.

Skiareál Lipno  se nachází na západním okraji Lipna nad Vltavou, kde je také velkokapacitní parkoviště, ale dostanete se sem i autobusy, a to přímo i z Prahy.

Celý areál prošel v posledních letech velkou modernizací, takže zde najdete vše, co k zimní rekreaci patří. Areál nabízí devět udržovaných a zasněžovaných sjezdovek v celkové délce skoro 8,5 km, v provozu bývají tři čtyřsedadlové lanovky. Do výbavy také patří dvě dětská výuková hřiště se čtyřmi pojízdnými koberci, lyžařský kolotoč a pohádkový slalom. Hřiště Foxpark kapitána Lipánka díky osvětlení nabízí i večerní lyžování. Také v zimě je v provozu i Stezka korunami stromů na vrcholu Kramolína, kde si můžete dát lyže do úschovy a půjčit si speciální outdoorové boty. Pro ty, kteří si chtějí lyže pořídit, se tu nabízí možnost půjčení si lyží a pak koupě těch samých snížená o cenu půjčovného. Jako další vybavení areálu je lyžařský servis, skicross a dnes již nezbytný snowpark.

Lyžařské centrum Lipno není jen pro sjezdaře, ale má taky upravované běžecké s turistické trasy pro začátečníky i náročné výkonnostní lyžaře, východisko je v horní části obce nad fotbalovým hřištěm vedle parkoviště U Kramolína (Odkaz.) Celková délka tras pro bruslení i klasiku je 40 km. Dráhy jsou spojeny s areálem Frymburk, ale další možností je využiti zamrzlé plochy Lipenské přehrady, kde jsou také upravované lyžařské běžecké tratě v délce 40 km. Samozřejmě záleží na bezpečnostních a povětrnostních podmínkách.

Na okraji osady Slupečná kousek nad centrálním parkovištěm je i bobové centrum, která má dráhu dlouhou 1 km, 21 zatáček a 2 tunely. Provoz je celoroční.

Na závěr se musíme zmínit o doslova světové raritě Lipna, a to je za dobrých podmínek bruslařská dráha 11 km dlouhá do Frymburku, ale je zde i několik "divokých" tras, takže bruslit se dá stále.

Zimní centrum Lipno nabízí pro zimní využití pro děti i výkonné sportovce, ubytovací a stravovací množnosti, dobré spojení, takže záleží jen na dobrém počasí a vaší chuti vyrazit na sníh, případně led.

Petr Randus

Lyžování na Šumavě.
Šumava lyže.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků