Na rozhlednu krasavici - Vlčí hora.

Dnes se vydáme za rozhlednou, která patří bezesporu k naši nejkrásnějším, na Vlčí horu. Start naší trasy bude na malém nádražíčku Horní Háj na trati Litvínov - Moldava. Provoz zde není rušný, takže si pořádně předem zkontrolujte příjezdy a odjezdy. Vydáme se po zelené, která nezačíná na zastávce, ale níže ve vsi. Dáme se doleva směrem vzhůru, přejdeme trať a vstoupíme do království lesů. Při pohledu zpět se můžeme rozhlížet do kraje, kde převládají doly a rekultivovaná území. Asi po půl kilometru se cesta lomí prudce doleva a máme na vrstevnicové cestě trochu odpočinku. Cesta se pak vrací do Starého údolí s Hájským potokem a po jeho překročení dojdeme na silničku, která nás dovede na rozcestí Pod Stropníkem. Jdeme dál po zelené a odbočíme právě na onen Stropník. Není to zacházka dlouhá, ale Stropník je jedno z nejhezčích míst v okolí. Jde o mohutný vrchol se skalkami, které nabízejí široký rozhled do Mostecké uhelné pánve a na České středohoří.

Vrátíme se na zelenou a pokračujeme kolem malého rybníčku k prvním domům Dlouhé Louky. Projde kolem chatové osady a dojdeme na rozcestí Pod Vlčí horou, odkud je to k rozhledně po modré jen kousek. Rozhledna Vlčí Hora je vlastně telekomunikační věž, kam vedou do výše 15 metrů schody na ochoz. Rozhled je odtud impozantní, sama věž stojí také za chválu.

Cestu zpět, abychom nešli po stejných pěšinkách, pozměníme. Na rohu lesa pod rozhlednou jdeme rovně loukou, přejdeme přes silnici a podél remízek dojdeme k chatové osadě. Tu projdeme a staneme opět na zelené, kterou známe. Ovšem nedáme se po ní, ale silničkou vstoupíme do lesa a mírným klesáním dojdeme na rozcestí Vysoká Mýť. Zde se dáme po červené vpravo a poměrně prudkým sešupem dojdeme na Dušanovu skalní vyhlídku. Jde o zmenšený Stropník, ale také s pěkným výhledem, resp. když nás potěší důlní jáma Bílina. V přístřešku Máňa si odpočineme a pokračujeme na nám již známé rozcestí Pod Stropníkem. Jdeme dolů po známé zelené, ale po překročení potoka sledujme neznačenou odbočku vlevo (necelých 300 metrů) a pak se po ní dáme. Je zkratka na zelené, kterou jsme ale nedoporučovali při cestě vzhůru, protože je dost prudká.

Když dojdeme na zelenou, jsme již kousek nad naši cílem, který byl naším startem, nad železniční zastávkou Horní Háj.

Celá trasa měří 16 km a převýšení je necelých 550 metrů, ale jde se zejména nahoru po pěkných cestách. Zdrávi došli.

Petr Randus 

Rozhledna - Vlčí hora
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků