Z Vrbna na vyhlídku na Praděd - Výlet na Praděd.

Vrbno pod Pradědem (Odkaz) je jedno z mála měst, které má kolem sebe několik uzavřených menších výletních okruhů. Tak se můžeme vydat na Františkovu chatu, zříceninu hradu Fürstenwalde nebo naučná stezka Vyhlídka Praděd. Tu si dnes projdeme.

Začneme klasicky na vlakovém nádraží, protože to vždy najdeme, přijedeme-li vlakem, ale snadno se najde, i když přijedeme autem či autobusem. Vyjdeme z nádražní budovy a dáme se vpravo kolem radnice na kruhovou křižovatku.

Zde narazíme na turistické značky a jdeme vpravo Zlatohorskou ulicí, přejdeme řeku Opavu a na rozcestí Mnichov, místní části Vrbna, objevíme již značky naučné stezky (Odkaz). Zde začíná další NS Údolím lapků z Drakova, ale my se dáme tou naší a společně s modrou značkou vyrazíme vpravo do kopce. Nad posledním domem se NS odbočuje vlevo, ale chceme-li si cestu zkrátit, pokračujeme po modré. NS nás povede loukami s možností výhledů a opět vstoupíme do lesa, kde po krátkém čase opět narazíme na modrou značku.

 

Překročíme ji a míříme k vysílači, odkud budeme zase stoupat, abychom dosáhli jednoho ze dvou vrcholů bodu naší cesty, 683 m.n.m. Po mírně svažující se cestě dojdeme k rozcestí Kukačka. K vrcholu naší cesty vede odbočka, takže vzhůru na ni. Překročíme hranici 700 m.n.m. a staneme u poslední zastávky naučné stezky s vyhlídkou na Praděd, s vysílače a lavičkami k posezení. Hledíme odtud na panorama hor před námi, město Vrbno se Zámeckým vrchem. Určitě si řekneme, že nám toto za trochu námahy stálo.

 

Můžeme se vrátit po naučné stezce na rozcestí a sejít prudce do města, ale máme i jinou možnost. Můžeme pokračovat od vyhlídky neznačenou cestou svahy hory Huk (788 mn.m.) přes přírodní památku Karlovice - sever. Dál tato cesta vede až na Obří vrch s vysílačem a rozhledy, nebo můžeme asi 50 metrů za hranicemi PP odbočit doprava pěšinkou a podél potůčku dojít lesem a pak lukami na zelenou značku. Po ní je to vlevo kousek do Karlovic a doprava do Vrbna.

Trasa NS měří 4 km, ale a naší odbočkou před rezervaci Karlovice - západ to je 8 km, ale jde již o nenáročnou, ale zajímavou cestu. Převýšení na trase je 18 metrů.

Další výlet okolo Praděda.

Vrbno pod Pradědem
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků