Černá hora – výhled z pětadvaceti metrů

Pokusíme se zdolat jeden z nejvyšších vrcholů Čech, a to se vší elegancí, ihned poté co se pokocháme výhledem z lanovky. Tak tedy vyrážíme.

Cesta lanovkou

Před naší výpravou se krátce zastavíme na nádherné kolonádě Janských Lázní, kde začíná lanová dráha, jež nás doveze na samotný vrchol Černé Hory. Z lanovky je překrásný výhled na okolní krkonošskou krajinu. Lanovce se přezdívá „ČERNOHORSKÝ EXPRESS“ a je již třetí v pořadí, která vozí turisty z Janských Lázní na Černou horu a byla postavena za neuvěřitelné 4 měsíce. Při cestě nahoru máme veškerý komfort, neboť je kabinka postavena pro 8 osob.

Vzhůru do výšin

A konečně jsme na místě. Ocitáme se na samém vršku černé hory, nicméně pro zlepšení výhledu zde byla postavena rozhledna, která nabízí o 25 metrů vyšší pozorovatelnu. Byla otevřena v roce 1998, kdy nahradila starou a nestabilní dřevěnou konstrukci, přezdívá se jí Panorama a za jasných dnů naskýtá úchvatný výhled do krajiny, a také na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. Výšlap nahoru trvá necelé 3 minuty a díky tomu že netrpíme závratěmi, si naplno užíváme krásy Krkonoš.

Projedeme se?

Jelikož ale nehodláme strávit celý den na rozhledně, vydáváme se dolů a těšíme se na pěší túru zpět do Janských Lázní, kde si připravíme horská kola a vyrazíme na cyklistickou trasu. Trasa nám nabízí překrásné pohledy na hlavní krkonošský hřeben s jeho dominantou - Sněžkou. Ideálním nástupním místem je horní stanice kabinkové lanové dráhy, proto je tedy lepší opět využít lanovky a vyjet nahoru i s koly. Ono je přeci jen jednodušší překonat převýšení 600m během několika minut.

Další pěkný výlet okolo Černé hory zde: Odkaz, Odkaz.

Černá Hora
Rozhledna Černé Hoře
Kabinová lanovka na Černou Horu
Černá Hora z letadla
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků