Devět skal a skály jiné - Drátenická skála, Malínské skály, Lisovská skála.

Nejvyšším vrcholem Vysočiny je Devět skal s výškou 836 metrů nad mořem. My se na ně vydáme trochu nezvyklou cestou, abychom nešli po stejných cestách a uzavřeli kruh, abyste mohli přijet autem, ale do Milov (Odkaz) nedaleko Sněžné jezdí i autobus ze Svratky a z Nového Města na Moravě.

Opustíme Milovy po silnici směrem na Sněžné, ale na první křižovatce se dáme vpravo směrem na Blatiny. V Blatinách se praží káva značky Hofr a současně se tu i vaří, takže dobrou chuť. Po občerstvení spatříme před kavárnou červenou značku, dáme se po ní doleva, tedy severozápadně a na okraji osady prudce vlevo. Po okraji dojdeme k přírodní památce Drátenická skála. Jde o vysokou rulovou skálu využívanou horolezci jako cvičný terén. Pokračujeme po červené na rozcestí se zelenou, takže dál nás povedou krátce obě barvy. Na dalším rozcestí se rozdělí a my zelenou opustíme a stoupáme po červené na vrchol Malínské skály (811 m.n.m.). Jde o skupinu skal připomínající "vesničku", najdeme tu několik věží i věžiček soustředěných kolem ústředního skaliska Výspy o výšce asi 20 metrů. Někdy je pro hustou vegetaci obtížné najít cestu na vrchol, ale za pokus rozhledové místo stojí.

Vrátíme se na červenou a pokračujeme přes malé návrší k lesní silničce, po které dojdeme pod Lisovskou skálu (802 m.n.m.). Ta přístup na vrchol nemá, takže kuk a jdeme dál na rozcestí se žlutou. Ta nás, když červená odbočí, již dovede na vrchol Devět skal (Odkaz). Jde o rozsáhlé seskupení devíti skal, vršek je přírodní památkou. Nejvyšší skála slouží jako vyhlídka a vede na ni modrá značka. Skála je vysoká kolem 20 metrů a ke stoupání budeme asi potřebovat ruce. Vrchol je částečně omezen přerostlými korunami stromů, takže bude na Vás, jak to oceníte.

Po modré východním směrem sestupujeme k Bílé skále, s 30 metry nejvyšší ze skal celé oblasti a s délkou 50 metry i asi nejdelší. Skála však není přístupná, jen horolezcům. Po prohlídce skály pokračujeme sestupem po modré po lesní silničce až k okraji lesa, kde končí naučná stezka Naše stromy. Zde odbočíme lesní silničkou bez značení vpravo. Míjíme studánku Slavěnu a jdeme asi 2 km skoro stále po rovině, jen v druhé polovině trochu klesneme, ale pokud jdeme dobře, dojdeme do Milov. Jsme na konci a máme za sebou asi 15 kilometrů.

Další výlet v okolí ZDE.

Devět skal.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků