Pramen říčky na Vysočině

Vyrážíme k prameni v Počátkách, který leží v Českomoravské vrchovině, přímo v kopcích pokrytých lesy. Čeká nás dva kilometry dlouhá naučná stezka kolem rybníků a pramenů velkých řek.

Začátek u hájovny

Vyrážíme na cestu, naše naučná trasa začíná jen kousíček před hájovnou. Značení začíná u turistické ubytovny v centru města. Není možné podle směrovek zabloudit. Procházíme malebným okolím města. V lesích prohlížíme barokní kapli sv. Kateřiny. Zaujal nás altán sv. Vojtěcha s kaplí sv. Markéty. Na závěr nás čeká pramen říčky Jihlavy a sv. Kateřiny.

Lázeňský resort

Fascinuje nás relaxační lázeňský resort Svatá Kateřina, který se nachází daleko od civilizace, uprostřed lesů. Dýchá na nás historie. Na chvíli posedíme a najíme se. Rozhodujeme se mezi restaurací Voda a kavárnou Pavillion z 19. století s malebnou zahrádkou.

Lázeňský resort je místem snů pro každého, kdo je unavený stereotypem všedního života, každodenní honičkou, kolegy v práci a připusťte si, někdy i vlastními dětmi a partnery.

Svatá Kateřina je prý údajně krajinou štíhlé linie.

Lázeňský areál ležící na samém pomezí Čech a Moravy v úkrytu jehličnatých lesů ve výši 730 metrů, vzdálené asi půl hodiny pěší cesty od Počátek, je jedním z nejkrásnějších a nejútulnějších míst na Českomoravské vrchovině

Léčivé prameny Počátek

Po vydatném jídle vyrážíme na další cestu. Čeká nás cesta přímo k léčivému prameni sv. Kateřiny, kde si načepujeme léčivé vody, kolik naše lahve poberou. Opodál stojí ze 16. století kaple sv. Kateřiny a její přestavba je připisována význačnému baroknímu architektovi Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi.

Vracíme se do města, do památkové zóny, kde nás ještě čeká návštěva kostela sv. Jana Křtitele a zároveň vyhlídková věž.

Lázeňský resort Svatá Kateřina
Svatá Kateřina
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků