Orlické hory pro děti

Jedny z našich nejkrásnějších hor nabízí pro všechny věkové kategorie mnoho možností vyžití. Pro svoje poměrně mírné podmínky jsou vhodné i pro turistiku seniorů a mladších dětí. S těmi nejmenšími potom můžete vyrazit na kolech nebo v kočárku. Značených tras je tu opravdu dostatek. Pokud by snad omrzela krása Orlických hor a bylo zapotřebí si odpočinout, je přímo v nich nebo v jejich bezprostředním okolí dostatek jiné zábavy.

Samozřejmě jako první by děti měly navštívit alespoň část pohraničního opevnění. Ty mladší budou nadšené bunkry a ty starší si jistě rády poslechnou i něco o historii a významu těchto jedinečných staveb. Dělostřelecká tvrz Hanička je jednou z nejzachovalejších a největších, najdete ji poblíž Rokytnice v Orlických horách a píšeme o ní v samostatném článku.

V Rokytnici můžete navštívit také muzeum lokálky. Tady se dozvíte něco o historii železniční trati Doudleby nad Orlicí – Vamberk – Rokytnice v Orlických horách. Dále uvidíte parní lokomotivu a další zajímavé exponáty.

V Deštném v Orlických horách je o letních prázdninách každý víkend speciální program. Můžete tak vidět, jak se tavilo sklo nebo navštívit zvonečkový jarmark. Bližší informace najdete na webu http://www.skicentrumdestne.cz/

Kousek odsud, zhruba 30 kilometrů jihovýchodním směrem je vesnice Neratov a v ní kostel. A není to jen tak obyčejný kostel. Část jeho střechy je skleněná. Stavba vypadá velmi zajímavě a stojí za vidění. Tím spíš, když si uvědomíme, že za obnovou téměř zničeného kostela (demolice nezapočala jen proto, že na ni nezbyly peníze)stojí parta nadšenců a jejich sdružení http://www.neratov.cz/poutni-misto/pribeh-zkazy-historie/

V bráně Orlických hor, kterou je bezesporu Rychnov nad Kněžnou, můžete navštívit nádherný zámek nebo nový krytý bazén s toboganem. Také v okolí Rychnova je toho hodně k vidění. V nedalekých Častolovicích je u místního zámku bohatě vybavená minizoo a v zámeckém parku daňci, bílí jeleni, divoká prasata a další zvěř, kterou si v průběhu příjemné procházky prohlédnete.

O celém regionu Orlicko se více dozvíte na http://www.orlicko.cz/. Určitě sem s dětmi zavítejte, nebudete litovat.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků