Adršpašsko a Broumovsko pro děti

Skály, skály a zase skály  tak samozřejmě o tom hlavně tahle krajina je. A je pravda, že pokud vaše děti jenom trochu tíhnou k přírodě, musí je zdejší scenérie okouzlit. Navíc je to trochu adrenalin. Úzké soutěsky, kamenná schodiště, skalní divadla a stezky… S většími dětmi není co řešit. Ať už v turisty plném Adršpachu nebo v „prázdnějších“ broumovských stěnách se s nimi nudit nebudete. Místní značené stezky i naučné trasy je zabaví na mnoho dní. A malé prcky si můžete vzít na záda a vyrazit i s nimi. Dětské krosničky jsou velmi pohodlné a bezpečné.

Stejně jako zdejší příroda, je i ubytování pro děti zde ideální. Většina hoteliérů, provozovatelů kempů či penzionů už s malými návštěvníky počítá. Připraví dětská menu, vybaví pokoje postýlkami a hračkami…

Nicméně může se stát, že vaše ratolesti přestanou skály bavit nebo prostě nebude přát počasí. V takovém případě to chce mít v záloze další program. A o ten v okolí není nouze. Od sportovního vyžití až po kulturu – vybere si každý.

Velkým lákadlem je určitě ZOO Dvůr Králové nad Labem. Ta je vzdálená jen cca 40 kilometrů od Adršpachu. A zdejší safari je vyhlášené v celé republice i za našimi hranicemi. Výši vstupného a další informace najdete na oficiálním webu (Odkaz).

Když už budete ve Dvoře Králové, nezapomeňte se podívat na nádhernou přehradu Les Království a třeba se i projděte naučnou stezkou, která tudy vede. Nedaleko je také Braunův betlém. Jsou to umělcovi sochy zasazené v přírodě a rozhodně stojí za vidění.

Nedaleko Dvora Králové je Česká Skalice a Ratibořice. Zdejší Babiččino údolí je jednou z historických a kulturních památek, se kterými by se mělo seznámit každí dítko. Navíc je to od mlýna k Viktorčina splavu moc hezká procházka.

Přímo v Broumově zase nezapomeňte na zdejší klášter a jeho zahrady. Atmosféra zde dýchá středověkem a romantické duše cítí příjemné vibrace. No a v Adršpachu si můžete zasportovat v lanovém centru.  Vzhledem k nedávným problémům s pozemky je nejspíš vhodné si zavolat, zda lanové centrum funguje.

Další vyžití pro vaše děti i při vás najdete na webu (Odkaz) jsou zde i oficiální stránky, takže informace jsou vyčerpávající J

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků