Krušné hory pro děti

Vzhledem k povaze krajiny v Krušných horách se jako první nabízí sport, turistika, aktivní pohyb. A to jak v létě, tak i v zimě. V zimě jsou to samozřejmě sjezdovky i běžky, ale i další radovánky, které nabízejí zdejší ski areály.

Letní sezona může ale být asi mnohem pestřejší. Terén zde není extrémní a tak ho zvládnou i méně zdatní jedinci nebo právě děti. A je opravdu o co stát. Zdejší louky jsou plné chráněných rostlinek a kytiček, které se jinde hned tak nevidí. A co je asi největším lákadlem krušných hor? Jejich těžařská minulost. Ta může i za název Krušné hory – těžit – krušit J

Je tedy nasnadě, že v Krušných horách naleznete zajímavé naučné stezky, která vám přiblíží právě historii těžby ve zdejších krajích. A nejen ty. Je zde i mnoho vyhlídek a dalších zajímavostí, které můžete navštívit spolu s vašimi ratolestmi. 

Pokud zatoužíte po odpočinku od horské oblasti a budete chtít ukázat dětem i širší okolí Krušných hor, není nic lepšího, než vyrazit do nedalekých Karlových Varů, Chebu, Františkových lázní…  Zdejší hrady a zámky jsou perlami mezi tuzemskými pamětihodnostmi. Například had Loket, který je známý bohatými sbírkami porcelánu a nádherným výhledem na řeku Ohři.

Jestliže vás omrzí i historie, můžete se s dětmi zchladit v některém z aqua parků nebo koupališť v okolí. Koupání také najdete přímo v Jáchymově. A jestliže jste přímo kulturní fajnšmekři a pospíšíte si s odjezdem, stihnete ještě i 48. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech. Větší ratolesti můžou program absolvovat s vámi a ty nejmenší vám pohlídají v dětském centru, kde jim s ostatními dětmi bude také fajn.

 

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků