Šumava a děti - Výlet s dětmi na Šumavu.

Pokud pomineme neoddiskutovatelný fakt, že příroda a ovzduší Šumavy působí blahodárně na zdraví i duši dospělých i dětí, zbývá stále spousta důvodů, proč naplánovat rodinnou dovolenou právě v tomto nádherném koutě naší země.

Samozřejmě stejně jako v jiných částech České republiky i na Šumavě najdeme hodně možností ubytování s dětmi. Hotely a penziony jsou už zpravidla vybavené dětskými koutky a hřištěm. Některé z nich nabízejí i další služby jako dětské postýlky, chůvičky elektronické i ty lidské J, dětská menu, dětské TV programy,… Na Šumavě je navíc velké množství míst, kam děti vzít, aby se pobavily a dozvěděly něco nového.

Tak například pro děti asi všech věkových kategorií je v Mlázovech u Kolince (na půl cesty mezi Kralupami a Sušicí) otevřená pohádková chaloupka. Taky se jim představí bytosti, které znají z pohádkových příběhů. A nejen tady. Kolem chaloupky vede pohádková stezka, kde se samozřejmě v poznávání strašidel, víl a podobné „havěti“ můžou dále zdokonalit. Nechcete se nalákat na pohadkova_sumava.

Třicet kilometrů jižně od pohádkové chaloupky je městečko Kašperské hory. Tady kromě půvabného náměstí, najdeme muzeum dřevěných hraček a motocyklů. Na své si tedy přijdou nejen děti, ale i tatínkové a dědečkové. K vidění jsou tady opravdové historické skvosty motocyklového průmyslu. Provětrat hlavu v přírodě si potom můžete na naučné stezce Povydří. Je dlouhá 7 kilometrů a prochází půvabnou krajinou. V její polovině se navíc nachází Turnerova chata s výběhem pro vydry. Informace o těchto „atrakcích“ Šumavy najdete na mnoha webech. Nejlepší jsou oficiální stránky toho konkrétního místa nebo třeba (Odkaz) a (Odkaz).

Samozřejmě kromě výše jmenovaného, je toho na Šumavě k vidění mnohem víc. A to jak z přírody, tak i z historie či umění. S dětmi můžete vyrazit na místní zámky a hrady – mnoho z nich má program určený pro děti, pohádkové výstavy a podobně. Pro malé milovníky adrenalinu a jejich rodiče je v sousedství přehrady Lipno vystavěno lanové centrum - (Odkaz) - na těchto stránkách se dozvíme nejen podrobnosti o centru ale i dalších možnostech vyžití na Šumavě.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků