Krušné hory – Vlčí jámy - Výlet pro rodiny v Krušných horách.

Protože byla v Krušných horách v minulosti ve velkém prováděna těžba, je zde mnoho míst, která tuto činnost připomínají. Zajímavé expozice hornické historie zdejších krajů nejdete například na Božím Daru a v obci Horní Blatná. Pokud ale chcete vyrazit do terénu a na vlastní oči prozkoumat místa, kde se těžila ruda, je pro vás naučná stezka Vlčí jámy to pravé.

Zde se můžete dozvědět, jak se ruda těžila, jak se postupovalo při zahlubování a jak to vypadalo, když vyhloubené komory a jejich stropy neunesly váhu masy nad sebou. Jejich propadem pak byly odkryty i další části vyhloubených komor a chodeb. Tímto způsobem například vznikla největší propadlina na Vlčích jámách. Najdeme ji na bývalém dole Wolfgang. Její rozměry jsou opravdu úctyhodné-je 120 metrů dlouhá a 14 metrů široká. Nicméně i když je tato propadlina velmi zajímavá a láká turisty, je na Vlčích jámách místo, které je ještě přitažlivější.

Důl Jiří byl vyhlouben do dvaceti metrů a je jen velmi úzký. Díky jeho tvaru dochází postupně pouze k omezené výměně vzduchu, což má za následek velmi chladné klima i v létě. Dokazuje to i historie. V dole Jiří byl v říjnu v roce 1813 odebírán led pro zraněné vojáky, kteří bojovali v bitvě u Lipska.

A kde vlastně naučnou stezku Vlčí jámy najdete? V Obci Horní Blatná. Její začátek je na náměstí Svatého Vavřince a konec u muzea. Okruh, který vás čeká je dlouhý 5,5 kilometru a je na něm 7 zastavení. Jedním z nich je i Blatenský vrch s rozhlednou, odkud můžete obdivovat krásu okolí. A pokud nebudete mít bolavé nohy a naopak zatoužíte po dalším výletu, můžete se napojit na naučnou stezku Blatenský příkop. O něm i Vlčích jámách se potom můžete více dozvědět na webu Odkaz.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků