Beskydy – Rozhledna Panorama

 

Na severovýchodním úbočí hory Kabátice, můžeme nalézt rozhlednu Panorama. Místo je vzdálené asi jeden kilometr jižně od obce Chlebovice a 5 kilometrů východně od Frýdku-Místku. Rozhledna je v nadmořské výšce 460 metrů.

Rozhledna Panorama není nijak stará. Světlo světa spatřila v letech 2000 – 2001, zpřístupněna byla v červenci 2001. Otevřena stále a vstup na ni je volný. Celková výška Panoramy je 22,1 metrů, přičemž vyhlídková plošina je ve výšce 17,7 metrů. Při výstupu nahoru musí návštěvník zdolat 93 schodů. Stojí to však za tu námahu.

Výhled odsud je totiž moc hezký. Východním směrem můžeme spatřit vodní nádrž Olešná a za ní potom už město Frýdek-Místek. To plně nahradí i nemožnost rozhlédnout se jižním a západním směrem-zde tomu brání okolní vzrostlé stromy. Na co se zrovna koukáte, vám prozradí panoramatická mapa, která je na vyhlídkové plošině instalována.

Po několik let nevedla přímo k rozhledně Panorama žádná značená cesta. Nicméně trefit se k ní jistě dalo. V současnosti je to ale mnohem jednodušší.  V roce 2012 totiž Beskydské informační centrum provedlo nové turistické značení v okolí rozhledny a také zde vystavilo informační tabule, kde se návštěvníci dozvědí technické údaje a podrobnosti s krátké historie rozhledny.

Myšlenka na vystavení rozhledny vznikla už v roce 1996, kdy si s ní začalo pohrávat sdružení “Bezručův kraj“. Jeho předseda dokonce poskytl svůj pozemek na výstavbu. Nicméně projekt se realizoval až v roce 2000. Investorem bylo město Frýdek-Místek s přispěním Ministerstva pro místní rozvoj. To přispělo dotací 1 milion korun z celkové částky 2,2 milionu, které byly potřeba.

Rozhledna jistě stojí na vaši návštěvu, kterou si můžete zpestřit například touto akcí Odkaz která se koná už toto jaro. Technické podrobnosti potom najdete například zde Odkaz.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků