Krušné Hory: Cesta za Ježíškem - Velká a malá Ježíškova cesta.

Sice nejsou Vánoce, je polovina prázdnin, ale i tak jsme na zvědaví na Ježíška. Je jen jedno místo, kde našeho blonďáčka můžeme vidět, na Božím Daru v Krušných Horách. Děti čekají, že dostanou dárky, my jsme zvědaví na jiné věci. Lákají nás Ježíškovi kamarádi Netopýr Pírko, Hvězdulka, Skákoš a další pomocníky.

Vyrážíme na Boží Dar

Už v prosinci před čtyřmi lety zde otevřeli populární Ježíškovu cestu. Městečko Boží Dar v Krušných Horách bylo vyhlášeno Ježíškovým městečkem, kde působí i Ježíškova pošta, která rozesílá dopisy s jeho razítkem po celé naší české zemi. Po prohlídce městečka vyrážíme na Ježíškovu cestu.

Ježíškova cesta

Nás čeká příjemná procházka, děti se těší na dobrodružnou výpravu plnou překvapení. Pro ty nejmenší je tu Malá Ježíškova cesta, ale to není nic pro nás, je to necelých šest kilometrů. My jsme dobrodruzi – vyrážíme na Velkou Ježíškovu cestu dlouhou třináct kilometrů.

Procházíme kolem infocentra, které je zároveň muzeem, kde si vyzvedáváme Ježíškův zápisníček. Děti si do něj budou zapisovat odpovědi na úkoly a otázky.

Velká a dlouhá cesta

Ježíškova cesta má třináct zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém takovém domečku čeká na děti jeden dobrodružný úkol.

Přicházíme k domečku, dětí se vrhají na další úkol. Musejí uhodnout, které stopy patří jakému zvířeti. U dalšího poznávají listy a plody stromů. Všude nás vítá Ježíšek se svými pomocníky. Navíc je u každého domečku prolézačka, skluzavka, nebo houpačka.

Na cestu na kole

Na Ježíškovu trasu se navíc můžete vydat i na kole. V božidarských půjčovnách nabízejí za slušnou cenu zapůjčení horských kol i s dětskými vozíky. Dozvídáme se, že v zimě se navíc trasa upravuje jako běžecká stopa. Na zimu sem tedy vyrazíme na běžky.

Boží Dar
Vrchol Božího daru.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků