Bedřichov - Jizerky

 

Nejstarší zmínky o této obci na horním toku Bílé Nisy pocházejí z konce šestnáctého století, kdy zde byla postavena první sklárna, kolem které vyrostla vesnice. Těžba dřeva a sklárna, která byla v provozu dvě staletí, poskytovaly práci obyvatelům vznikající vesnice. Časem se sklo dále zpracovávalo v některých místních chalupách – mačkárny skla, brusírny, výroba skleněných knoflíků a navlékání skleněných perel. Dnes naleznete pozůstatky sklářské huti, jenž byla v provozu od roku 1598 až do roku1807, pod Lesní chatou. V současné době je Bedřichov především významným centrem letní i zimní rekreace.

V zimním období se Bedřichov stává výchozím místem pro mnohé běžecké výpravy do Jizerských hor. Je zde připraveno celkem 130 km upravených běžeckých stop. Nedaleko parkoviště a autobusové zastávky začíná Jizerská magistrála, po které můžete projet téměř celé Jizerské hory. Dostanete se po ní např. do Nového Města pod Smrkem, na Jizerku nebo do Albrechtic. Od roku 1968 je zde pořádán známý dálkový lyžařský běh Jizerská padesátka (od roku 1971 memoriál expedice Peru 1970). Milovníci sjezdového lyžování mohou využít areál přímo v Bedřichově nebo čtyři kilometry vzdálený areál Severák, event. deset kilometrů vzdálený Tanvaldský špičák.

V letním období tu najdou ideální terény turisté i cykloturisté. Bedřichov je významnou křižovatkou turistických i cyklistických tras. V okolí se vyžijí i milovníci koupání nebo rybaření. Např. u přehrad Harcov, Mšeno, Fojtka, a také na koupalištích v Liberci, v Lučanech nad Nisou i jinde.

V případě nepříznivého počasí lze najít útočiště v nedalekém Liberci, kde v Centru Babylon můžete strávit celý den. Navštívit zde můžete největší tématický aquapark s celoročním provozem – toboganová hala, divoká řeka, vodotrysky a gejzíry, vodní a podvodní masáže, aquazorbing a další. Děti si mohou užít kolotoče, prolézačky, trampolíny, horolezeckou stěnu a jiné v lunaparku. Nalezne zde i bowling, zábavně naučné centrum IQ park, wellness centrum, solno-jodovou jeskyni, největší zrcadlové bludiště v Evropě i kryté nákupní městečko. http://www.centrumbabylon.cz/cs/babylon/

Další výlet zde: Odkaz.

JIZERKY
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků