Broumovské stěny – Hvězda

Kdo se rozhodne navštívit Broumovské stěny, určitě nevynechá návštěvu poutního místa na hřebenu těchto stěn kapli Hvězda (pouť se zde koná v sobotu dopoledne po 5. srpnu). Je to zřejmě nejnavštěvovanější místo této lokality a zároveň je to také důležitá křižovatka turistických cest.

Kapli, která byla postavena dle návrhů Kiliána Ignáce Dientzenhofera, otevřeli v roce 1733. V rámci Josefínských reforem byla odsvěcena a měla být zbourána. K tomu naštěstí nedošlo. Ve druhé polovině devatenáctého století se ji poustevník Christian Goldstein spolu s opatem Janem Rotterem rozhodli zachránit. Opat kapli odkoupil a nechal ji opravit. Zároveň byla nedaleko postavena horská chata švýcarského stylu, ve které je v současné době restaurace.

Rozhodnete-li se toto místo navštívit autem, máte možnost zaparkovat na parkovišti, vzdáleném asi 250 m od kaple.

Další možností je zaparkovat v Hlavňově a vydat se pěšky. Z rozcestí u křížku vyjděte po červené, asi po 2 km dorazíte ke kapli. Od ní se vydejte znovu po červené značce směrem k Supímu hnízdu. Dále po zelené do Kovářovy rokle a odtud znovu po červené, po které dojdete k hlavňovskému rybníku. Celkem ujdete cca 6 km.

Vyplatí se udělat si na tuto procházku čas. Z ochozu u kaple i ze skal je pěkný výhled do Broumovské kotliny i na nedaleké hory (Góry Walbrzyskie, Góry Sovie, Javoří hory). Určitě vás uchvátí pohled na Skalní divadlo. Fantazii si protrénujete při hledání pískovcových útvarů – Želva, Ležící mnich, Kočka, Sova a ostatních. Kovářovou roklí dojdete do jeskyně Kovárna. Údajně v ní ve druhé polovině osmnáctého století žil kovář, který zde zhotovoval zbraně pro své kamarády loupežníky. Prý i kradl na okolních hospodářstvích nástroje, které překovával a prodával je zpět sedláků.

Kaple Hvězda
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků