Český ráj - Hrad Trosky

 

Historie této perly Českého ráje se začala psát na konci 14. století. To hrad založil a nechal vystavět Čeněk z Vartenberka. Po něm patřily Trosky různým vlastníkům. Jejich mnohdy pohnuté osudy vám nejlépe osvětlí osobní návštěva. Při ní můžete zjistit nejen vše o historii Trosek, ale i obdivovat architektonické řešení celé monumentální stavby. Navíc na hradě a v jeho okolí na vás dýchne atmosféra romantiky a tajemna.

V současné době je hrad v držení státu a je spravován Národním památkovým ústavem Praha. I díky tomu byla z věže Baba vystavěna rozhledna, která přivádí každoročně velký počet turistů. Ti by kromě důkladné obhlídky Trosek měli zavítat i 500 metrů východně od hradu, kde je tajemný vstup do podzemí. Snad starověká chodba, určená pro evakuaci hradu v dobách dobývání.

A kde hrad s dvěma věžemi, Pannou a Babou, najdeme? Mezi Trutnovem a Jičínem, přesněji na katastru obce Troskovice, v okrese Semily. Při průjezdu okolo, je zřícenina vidět na dálku a láká k návštěvě. Tu můžete podniknout v dubnu a říjnu pouze o víkendech a svátcích od půl deváté ráno do čtyř odpoledne. V květnu a srpnu je zde hlavní sezóna, proto je otevřeno denně kromě pondělí a to od půl deváté do sedmnácti třiceti. V září je potom také otevřeno denně (kromě pondělí), ovšem pouze do čtyř odpoledne. Vstupné na Trosky je od 40,- do 60,- nebo 160,- za rodinné vstupné. Pokud patříte mezi nadšence, kteří na své výlety berou i své psí miláčky, zde je za malý poplatek uvítají a pustí s vámi na prohlídku. Ta je individuální, bez výkladu. Pouze pro organizované skupiny s větším počtem osob, dopředu nahlášené, je možné zajistit průvodce.

Hrad Trosky.
Výhled na Trosky.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků