Zimní střediska - Klínovec - Skiareál Klínovec.

Nejvyšší hora Krušných hor Klínovec s výškou 1244 metrů nad mořem je v létě a zejména v zimě vyhledávaných místem, a to v určitém směru již 200 let. Přes toto stáří neustálým rozvojem a vkládanými investicemi je dnes Klínovec jedním z nejmodernějších zimních středisek ve Střední Evropě.

Přístup:

Lyžařský areál je dobře přístupný ze silnice 219 od Božího Daru (2 km), ale tato silnice částí také prochází lyžařským areálem od Českých Hamrů (7 km) a Vejprt (11 km). Božím Dar je vzdálen od Jáchymova po silnici I/25 pouhých 6 km a od dálnice D13 (E442) u Ostrova 13 km. Přímé spojení autobusy má Boží dar s Karlovými Vary, Kovářskou, Loučnou.a s Ostrovem.

Vleky a sjezdovky:

Nejstarší lanovka vozí lyžaře na vrchol Klínovce od roku 1965, nejmladší Prima Expres pak od roku 2015. Ta je spojena s nejdelší sjezdovkou Krušných hor, dlouhou skoro 3 km. Ta začíná nedaleko od Jáchymova, proto se jí říká Jáchymovská. Pak tu jsou většinou lehké a středně těžké sjezdovky, jmenovitě sedm Lyžařských cest, Dámská, Pařezovka, Přemostěná, Pod Zámečkem, Cool Funpark, Slalomák, Turistická a dvě těžké U Zabitého a Jáchymovská II. freeride. Pro děti je tu také vybudovaný cvičný areál Pod Zámečkem. Mimo zmíněné nové lanovky zde slouží lyžařům další tři, nejdelší z nich Dámská má délku 1,2 km. Pak tu je v dispozici pětice vleků v délkách od 120 do 700 metrů. A na nejmenší lyžaře čekají dva pohyblivé pásy.

Běžecké stopy:

Na Klínovci se za vhodných povětrnostních podmínek upravuje pět běžeckých stop ve formě okruhů v těžké a středně těžké obtížnosti s délkami od 4 do 16 km, celkem jde o 49 km tratí.

Další informace:

V plánech je již rozšíření areálu ve směru na německý Fichtelberg. Skipas zde platí nejen pro tento Fichtelberg, ale i pro sousední lyžařský areál TJ Jáchymov, který sousedí s Přemostěnou. V areálu Pod Zámečkem najdeme i velký snowpark se superpipe. Výhodou areálu je, že se všechny delší lanovky i vleky sbíhají k vrcholu Klínovce, takže lze mezi sjezdovkami přejíždět zcela volně. Na jižní straně Klínovce stojí nově postavené nové zázemí pro všechny lyžaře, kde je k dispozici občerstvení a ApresSki bar, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení. Nová lanovka nabízí mnohem kratší dopravní spojení, protože stačí s automobilem zastavit u ní a již se nemusí vyjíždět až za Boží Dar. S blízkým areálem Fichtelberg se díky spolupráci další oba vzájemně propojovat a vzniká tak česko-německý region InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec, kde přes hranice vozí lyžaře zdarma skibus.

Skiareál Klínovec nabízí komplexní služby, tedy včetně možnosti ubytování v hotelech, apartmánech a v soukromých penzionech všech kategorií. Dopravu po blízkém okolí zajišťují skibusy.

Vrchol Klínovce. Klínovec.
Klínovec v zimě.
Mapa skiareál Klínovec.
Krušné hory - sjezdovky.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků