Říčky v Orlických horách - Zakletý, Komáří vrch a Anenský.

Tato, turisty celoročně vyhledávaná, obec se nalézá v údolí toku Říčky pod vrchy Zakletý, Komáří a Anenský. Původně zemědělská a dřevorubecká osada se změnila v obec sklářů a tkalců. V roce 1904 zde bylo založeno družstvo na výrobu „lubových“ krabiček na léky a jídlo (krabičky vyráběné ze smrkových hoblin, dno a víko je vyraženo speciální raznicí, bok se upravuje pouze nožem).

Zdejší pohraniční pásmo bylo původně české, až následně bylo osídleno německými přistěhovalci. Národnostní neshody se zde projevily brzy po vzniku Československé republiky v roce 1918, se kterým německé obyvatelstvo nesouhlasilo. Došlo to až tak daleko, že obec musela v prosinci obsadit armáda. Ve třicátých letech dvacátého století, obzvlášť po nástupu Hitlera k moci, se zvyšoval nacionalismus obyvatelstva. Už v roce 1934 zažádalo obecní zastupitelstvo o změnu názvu na německé Ritschka a bylo mu vyhověno. Důsledkem stupňování nacionalistických nálad bylo vyhnání českého obyvatelstva.

V létě návštěvníci Říček využijí hojných značených turistických cest a cyklotras. Výchozím bodem pro pěší túru po hřebenu může být Anenský vrch, na který se z Říček dostanou po „modré“. Odtud se také mohou rozhlédnout ze sedmnáct metrů vysoké rozhledny. Nejnavštěvovanějším objektem v okolí je pevnost Hanička, jenž byla součástí pevnostní linie, budované před druhou světovou válkou.

V zimě se lyžaři mohou těšit na moderní ski areál, který se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 až 992 metrů nad mořem http://www.skiricky.cz/ . Vybrat si tu mohou ze čtyř sjezdovek. Černá  Slalomka je určena pro sportovní lyžaře – homologace FIS pro slalom a obří slalom. Červená pro středně zkušené lyžaře – homologace FIS pro obří slalom. Loučky a Můstek jsou určeny pro začátečníky a rodiny s dětmi. Nadmořská výška, moderní čtyřsedačková lanovka, délka sjezdovek a nový systém výroby technického sněhu z areálu dělá jedno z předních středisek v republice. Ideální terény tu naleznou i běžkaři. Jako výchozí místo k cestě po hřebenu mohou zvolit křížení turistických cest Pěticestí, které leží nedaleko horní stanice lanovky.

Běžecké tratě v Říčkách.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků