Krajem Jana Husa, plném tvrzí a rybníků

Pošumaví je známé svým bohatstvím drobných historických památek, zejména tu stojí za pozornost množství kostelů, hradů a tvrzí. A ty nás nyní budou zajímat památky v okolí Husince.

Husinec:

Husinec je znám především jako rodiště Mistra Jana Husa. V domku je nyní pěkně upravené muzeum, ale město nabízí i několik dalších památek. Je tu například rodný dům malíře Josefa Krejsy, který působil i jako malíř kulis v Národním divadle po roce 1918. Z dalších památek uvedeme radnici ze 16. století, kostely Povýšení sv. Kříže a sv. Cyrila a několik soch včetně samotného Mistra Jana Husa. Husinec nabízí i možnost aktivního odpočinku, je zde pěkný sportovní areál s různými hřišti a koupalištěm, ve městě je i možnost ubytování, je tu hotel Vltava a další penziony.

Chocholatá Lhota:

Tato ves s pěkným názvem je dostupná z Husince po silnici přes Vlachovo Březí, pěšky přes Budkov. Od rozcestí na Prokopově náměstí se dále po červené severním směrem, za hřbitovem zahneme vpravo a jdeme polní cestou (nemusíme dvakrát odbočovat vpravo po značce, ta se k nám za chvilku vrátí) a pak okraji lesa, až dojdeme na okraj Budkova. U autobusové zastávky zahneme vlevo na silničku a bez značek dojdeme do Chocholaté Lhoty.

V nejvyšším místě osady stojí v hospodářském dvoře mohutná sýpka, která jen zbytkem tvrze postavené kolem roku 1600.

Lipovice:

Vrátíme se malý kousek zpět a zahneme na silničku vlevo a kolem několika rybníků dojdeme do vsi Lipovice. Zde v dominantní poloze stojí další tvrz, tentokráte ale gotická. Byla taky přestavena na sýpku, čímž se nám asi dochovala dodnes.

 

Tvrz Lipovice
Rodný dům Mistra Jana Husa
Tvrz Budkov
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků