Lyžařský areál Avalanche - Hrubý Jeseník

Lyžařský areál s romantickým názvem Avalanche se rozkládá v sousedství obce Dolní Moravice. Ta leží na Moravě, u bývalé hranice s historickým Slezskem. Rozkládá se v údolí Moravického potoka, který se v dolní části obce vlévá do říčky Moravice. Obcí prochází silnice 445 z Rýmařova do Karlovy Studánky, vede sem od jihu i silnice z Břidličné, resp. od východu přes Václavov silnice z Bruntálu. Nejbližší železniční stanice je v Malé Morávce, jsou to 3 km.

Něco z historie:

První písemná zmínka o obci Dolní Moravice je z roku 1258, kdy náležela k panství Sovinec. O významu obce svědčí to, že zde stál již ve středověku kamenný kostel, jehož gotiku nedokázala ani barokní přestavba zakrýt, a škola, která ma tradici již do roku 1599. Ves neměla zcela zemědělský charakter, protože se tu vyráběla děla. V 18. století tady stála pila a papírna. V roce 1961 se součástí obce stala i osada Nová Ves, která byla založena horníky v roce 1604.

Lyžařský areál:

Lyžařský areál Avalanche se nachází v oblasti Hrubého Jeseníku, mezi Karlovou Studánkou, Karlovem, Pradědem a Slezskou Hartou. Najdeme ho severně od dolní části obce, nástupiště tu je 200 metrů od hotelu naproti přes říčku Moravici. Areál leží na východních svazích hřbetu Čertova vrchu (779 m) ve výšce od 602 do 702 metrů nad mořem. Parkoviště, pokud nezůstaneme s autem u hotelu, je v horní části areálu přístupné po silnici, která odbočuje z hlavní silnice 445 nedaleko hotelu ve směru na Malou Morávku či z druhé strany od silnice 11 s odbočkou ve Václavově.

Parametry lyžařského střediska:

Ski areál Avalanche disponuje 4sedačkovou lanovou drahou dlouhou 1 km. Na stejném svahu je postaven i vlek Poma Vydra s délkou 500 metrů. K areálu patří i další vlek Remíz dlouhý 500 metrů, který však leží na svahu nad hotelem Avalanche. Ke středisku patří i Snowpark se dvěma 2 vleky.

Najdeme zde sedm sjezdovek:, uvádíme, že nejdelší z nich je vyhlídková modrá okružní trasa 1,5 km dlouhá. Další sjezdovky jsou modrá Pod sedačkou s délkou 1 km, modrá Vydra 500 m a modrá Remíz 500 m. Pro snowboardisty tu jsou atrakce typu bowle, U- rampa, skokánek, big air, rail a side bedna.

Služby v areálu:

K základní službám zde patří půjčovna a servis lyží, dětská lyžařská škola i lyžařská škola pro dospělé. Samozřejmostí je možnost občerstvení i dostatek míst na parkování.

Provozní doba je denně od 8:30 do 16 hodin. Lanovka v denním provozu pouze v lyžařské sezóně. U horní stanice lanovky je nově vybudovaný hotel Imperiál.

Lanovka Avalanche
Sjezdovka Avalanche
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků