Žabokrky vítají lyžaře - Skiareál Žabokrky

Nedaleko Náchoda, jako součást obce Hronov leží na břehu Metuje malá vesnička Žabokrky. Vsí prochází silnice II/303 a železniční trať 026, kde v jižní části je Hronov - zastávka. Osadou prochází červená turistická značka od Hronova do Bezděkova, proti zastávce se na ni připojuje zelená směrem na Velký Dřevíč. V zimě sem jezdí lidé, aby si zde zalyžovali.

Historie:

Naproti osadě přes Metuji je návrší, na kterém stával ve 14. století hrad Homole, ves bývala zřejmě jeho hospodářským zázemím. Žabokrky jsou tak sice středověkého původu, ale vždy šlo jen o malou zemědělskou obec. Přes řeku zde byl most a u něho stávala krčma. V roce 1612 se tu již připomíná mlýn, který byl v roce 1901 změněn na vodní elektrárnu. V 19. Století se mu říkalo Peklo, dnes Kozínek. Most zanikl někdy kolem roku 1800, v dolní části osady bývalo bělidlo.

Lyžařský areál Žabokrky:

Lyžařský areál Žabokrky se nachází nedaleko vlakové zastávky a také stejnojmenné autobusové zastávky, což je tady velkou výhodou, na západním svahu návrší Hrnčířák ve výšce od 390 do 472 metrů nad mořem.

Parametry areálu:

K dopravě lyžařů zde slouží jeden vlek o délce asi 350 metrů. Sjezdovka klesá podle něho, má proto stejnou délku, obtížností se hodnotí jako modrá. Vhodná je pro rodiny s dětmi, začátečníky a lyžařský výcvik. 

Obec Žabokrky
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Další nabídka pobytových balíčků