Lyžování v Dalečíně - Skiareál Dalečín

Vysočina má některá místa, která jsou zajímavá sportovně, ale i historicky. A právě takovým místem je i Dalečín. Obec Dalečín leží v malebném údolí Svratky v její zátočině, nedaleko horního konce Vírské přehrady. Obcí prochází silnice 357 z Jimramova (6,5 km) do Bystřice nad Perštejnem (10 km). Přes Jimramov to je 18 km do Poličky.

Historie:

Dalečín je starobylá ves, údajně se připomíná již roku 1086, nově pak až roku 1349, roku 1358 tu stál již hrad a farní kostel. Hrad v 16. století zpustl, v jeho předpolí byl postaven zámek. Ten tu je dodnes a je nově opraven a slouží jako obecní úřad a byty. Z hradu nad ním zůstaly mohutné zbytky obvodového zdiva a základy věže. Barokní kostel v sobě skrývá zbytky gotické stavby včetně maleb.

Lyžařský areál Dalečín:

Lyžařský areál se rozkládá na jihozápadních stráních ve výšce od 519 do 638 metrů nad mořem, dolní stanice je pak 50 metrů nad řekou. Neplacené parkoviště s kapacitou asi 70 aut je hned vedle hlavní silnice.

Parametry areálu:

Areál má dva souběžné vleky POMA s délkou 470 a 500 metrů, převýšení je víc jak 110 metrů. Sjezdovky vedou podél vlekům bližší části jsou řazeny k náročnějším (modré), vnější části ke snadnějším (červená). Svahy jsou umělé zasněžované a pravidelně a dle potřeby upravované rolbou, areál má i umělé osvětlení pro večerní lyžování. Je zde také dětský vlek o délce 50 m.

Provozní doba velku je v pondělí až pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu, neděli, svátky a prázdniny od 8.30 do 19 hodin, ovšem podle většího zájmu lze dobu provozu vleků protáhnout dle potřeby.

Služby areálu:

V případě zájmu tu lze zajistit organizaci lyžařských zájezdů a kurzů včetně výuky v základním kurzu lyžování či snowboardingu, lze zajisti i skibus a ubytování. Je zde také půjčovna lyžařského vybavení i pro nejmenší děti a také několik pro snowboardisty, a také možnost montáže a seřízení lyžařského vázání.

Používají se zde dobíjecí čipové karty, které platí i v ostatních areálech na Vysočině.

Centrum turistických služeb a informací na sjezdovce nabízí informace, ubytování, klubovnu, občerstvení, sociální zázemí a přístřešek pro občerstvení s venkovním posezením. V obci jsou i dvě větší restaurace.

V obci se v zimě provozuje i motoskijöring.

Motoskijering v Dalečíně
Lyžařský vlek v Dalečíně
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků