Na lyže kousek za hranice -Gibacht - Voithenberg - Hoher Bogen

Na druhé straně hranice za Domažlicemi se nachází Bayerischer Wald (Bavorský les), který je v zimě oblast zimních sportů Gibacht - Voithenberg - Hoher Bogen, vše v Přírodním parku (Naturpark Oberer Bayerischer Wald), který je mimořádně vhodný pro sportování a rekreaci rodin s dětmi a lyžaře na běžkách. Je zde několik lyžařských areálů, my se dnes podíváme do vsi Voithenberg, kde je lyžařský areál (Skilift) Bergwacht.

Něco o Voithenbergu:

V osadě je stará formanská hospoda, stojí zde mauzoleum pánů z Voithenbergu, Walmdachbau s Fußwalmu, které je neklasicistní z roku 1912. Starý zámek, bývalý lovecký zámeček, je dvoupatrový palác s válcovou věží krytou cibulovitou kopulí. Původní stavba vznikla kolem roku 1800, později byla rozšířená. Nový zámek je malebná dvou až třípatrová stavba se rohovou věží. Zámek byl postaven ve letech 1911 až 1912, kolem jsou menší budovy a zahrada.

Doprava:

Voithenberg se nachází 4 km severozápadně od města Furth im Wald, ves leží na odbočce ze silnice do Althütte a Waldmünchenu. Město Furth im Wald se nachází přímo na hlavním tahu 4 km od přechodu v Horní Folmavě. K lyžařskému areálu vedou i jiné lesní cesty, ale v zimě mohou být velmi špatně průjezdné a je zde také horší orientace, proto doporučujeme cestu přes Furth im Wald. parkování je zde bezplatné.

Lyžařský areál Voithenberg:

Lyžařský areál se rozkládá na východním úbočí hory Kreuzfels (938 m) ve výšce 620 až 885 metrů nad mořem. Lyžařům slouží tři sjezdovky, modrá Svah 1 o dílce 1500 metrů, červená Svah 2 s délkou 1200 metrů a modrá Svah3 s délkou 200 metrů. ke každé sjezdovce pak patří i samostatný vlek. V areálu pak funguje lyžařská škola.

Sjezdovky jsou denně upravované, stejně tak i cvičná louka pro děti. Součástí areálu je i 1 km dlouhá sáňkařská dráha pro všechny věkové kategorie.

Je zde o dráha pro snowboardisty a freestylisty. Lyžařům slouží bufet s vydatné občerstvením a teplými nápoji.

Mapa Gibacht - Voithenberg - Hoher Bogen
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků