Heroltice - lyžařské středisko

Nedaleko Štítů na Šumpersku se nachází vesnička Heroltice s pěkným zimním lyžařským areálem.

Historie:

Ves Heroltice, kdysi zvané Velké nebo Dolní, se připomíná již v roce 1278. Později šlo o lidnatou ves s více jak tisícovkou obyvatel (1834), lidé se zde živili převážně zemědělstvím. Po roce 1945 došlo k velkému úpadku a dnes má osada, patřící pod Štíty, jen asi stovka stálých obyvatel. Památkou je zde fara postavená v lidovém stylu, a kostel sv. Jana Křtitele z roku 1718, ovšem později byl přestavován.

Lyžařský areál:

Lyžařský areál v Herolticích se nahází na východním svahu Špičáku (798 m) ve výšce od 547 do 625 m n.m. Heroltice jsou dobře přístupné po silnici z Jablonného nad Orlicí přes Vyprachtice (16 km), ze Štítů (4,5 km) a od Králíků (13 km) přes Červenou Vodu. Osada má i svou železniční zastávku na trati z Králíků do Štítů.

Lyžařský vlek s hospůdkou, ubytovacím areálem (penzionem přestaveným z bývalé knihovny a dětské klubovny) patří soukromým osobám.

Provozní doba vleku je ve středu, pátek, sobotu a  neděli od 10 do 16 hodin, v pondělí, úterý a čtvrtek od 14 do 16 hodin.  Vlek má i umělé osvětlení, večerní lyžování je zde proto ve středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Ovšem pro skupiny lyžařů s  minimálním počtem šesti členů lze po telefonické domluvě lyžařský vlek spustit v kterýkoliv den.

Modrá sjezdovka je dlouhá 500 metrů a široká asi 100 metrů.  Stejně jako sjezdovka je dlouhý i vlek Poma s kapacitou 500 osob za hodinu  Povrch lyžařského svahu se upravuje rolbou. Areál je vhodný nejen pro sport a zábavu dospělých, ale i pro rodiny s malými dětmi. K odpočinku a zahřátí můžete využít bufet s nabídkou horkých i studených nápojů a jednoduchých jídel.

Něco pro běžkaře:

 Na hřebenu a na svazích Špičák běží také v zimě upravovaná stopa pro běžkaře, vede od Štítů, kde je nástupním místem Acrobat Park u silnice 368 ze Štítů směrem na Cotkytle. Trasa pak přechází přes silnici od Štítů do Horních Heřmanic nad osadou Polsko do Rýdlovic. Zde je možné napojení po neudržované stopě jdoucí po lesní cestě, která vede kousek nad horní stanicí vleku. Cesta pak obchází po západní straně Špičák.

 Dalším nástupním místem může být silnice z Heroltic do Valteřic a Výprachtic. Dostaneme se pak do oblasti Bukové hory (958 m) s dalšími lyžařskými areály a možností postupu do dalších míst Orlických hor.

Vlek Heroltice
Sjezdovka a vlek v Herolticích
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků