Dnes na skok do Polska - Ski areál Czarna Góra

Díky tomu, že jsou dnes hranice volně prostupné, můžeme se vydat do příhraničí třeba na jeden den a vyzkoušet si tak, jak se jezdí v cizině. Dnes se vydáme do Černé Hory, ne na jih Evropy a ani ne do pivovaru u Brna, ale do Polska. Tam je "Černých hor" víc, proto budeme konkrétné, jde o oblast Kralického Sněžníku.

Doprava:

Ski areál Czarna Góra se nachází v Kladsku, proto sem můžeme dojet z více stran. Od Náchoda to jsou 63 km, kdy jedeme na Polanicu - Zdrój a dál přes Bystrzyci Klodskou. Z Králiků je to jen 42 km a jede se přímo do Bystrzyci Klodské, kde se odbočí vpravo. Z Jeseníku do je do Czarne Góry 53 km, kdy se projíždí Žulová, Javorník a Ladek - Zdrój. Neposlední možnost je cesta ze Šumperka, kdy to je 57 km přes Hanušovice, Staré město a Stronie Slaskie.

Dolní stanice vleků a lanové dráhy jsou rozesety podél silničky ze Sienny do Janowy Góry a kolem Muzea Země k jeskyni Niedžwiedzie. Bezplatné parkování je zde pro více než 1500 vozů.

Lyžařské středisko:

Lyžařské svahy a vleky se táhnou po severních svazích Czarne Góry (1.205) ve výšce 775 až 1140 metrů nad mořem. Jde o moderní lyžařské středisko postavené až v roce 1996, které se neustále vyvíjí a rozšiřuje díky velkým investicím, proto dnes patří k nejlepším v celém Polsku.

K dopravě lyžařů slouží tři sedačkové lanovky, nejdelší dvousedačková s délkou 1.367 metrů, čtyřsedačková lanovka H dlouhá 1.100 metrů a další čtyřsedačková lanovka F s délkou 370 metrů. Dále je zde dvanáct vleků, nejdelším je H2 dlouhý 868 m, pak následují dva dlouhé 370 metrů F1 a F2 a ostatní kratší než 250 metrů včetně dětských. Všechny vleky jsou v dolní části areálu.

Sjezdové tratě:

Areál má celkem třináct sjezdovek, ale lyžař může mezi nimi projíždět, takže možností je daleko více. Od vrcholu Černé hory se spouští 1600 metrů dlouhá černá sjezdovka A, po jižní straně nejdelší lanovky vede 1.680 dlouhá červená sjezdovka B FIS. Od prostřední lanovky vede červená sjezdovka C FIS s délkou 1.200 m a další červená sjezdovka D s délkou 1.220 m. Všechny tyto sjezdovky jsou uměle zasněžované.

Od nejkratší lanovky vedou také dvě červené sjezdovky, E 1 050 m a F FIS 1 020 m dlouhá. Od vleků vedou již kratší sjezdovky, vesměs již modré určené pro začátečníky či méně zkušené lyžaře. Pět sjezdovek má i umělé osvětlení pro večerní lyžování.

Snowpark:

Na své si přijdou i snowboardisté, pro které je připraven snowpark se sedmnácti překážkami a čtyřmi skoky.

Další služby:

V areálu je lyžařská škola, půjčovny lyžařského vybavení, možnost občerstvení a bankomat, jezdí zde skibus. Platí zde jedna magnetická karta pro všechny vleky.

Skiareál Czarná Góra
Mapa skiarelu Czarné Góry
Sjezdovka na Czarné Góře
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků