Lyžařský areál Plešivec

Jedním ze nejznámějších míst v Krušných horách je Plešivec. Sem vedou cesty turistů nejen v létě, ale i v zimě, kdy je zde v provozu rozsáhlé lyžařské středisko.

Popis:

Plešivec se nachází u obce Abertamy. Jde o čedičovou plochou kupu porostlou převážně smrkovým lesem. V roce 1895 zde byla postavena 21 metrů vysoká rozhledna a roku 1908 chata, která byla roku 1939 přestavena na horský hotel. Na úpatí Plešivce stojí turistická ubytovna Švýcarská bouda.

Severovýchodně od vrcholu se nachází obec Abertamy a sousední Pernik, východně osada Pstruží, jižně pak Merklín a dále Ostrov nad Ohří.

Lyžařský areál Plešivec:

Lyžařský areál Plešivec se rozkládá na západním úbočí hory Plešivec, na stráních sklánějících se k Pstruží, do údolí potoka Bystřice a k Abertamům. Areál nabízí komplexní služby lyžařům i dalších návštěvníkům, ať jde již o možnost ubytování, občerstvení a stravování, tak i dalších služeb. Je zde devět sjezdovek vhodné nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro rodiny s dětmi a úplné nováčky, ale také tratě pro snowboardisty, je zde i Freestyle park. Areál se rozkládá ve výšce od 706 do 1020 metrů nad mořem, vrchol Plešivce má 1028 m.

Lanovky, vleky a sjezdovky:

Největší popularitu zde má sedačková lanovka A (Pstruží - Plešivec) o délce 1820 metrů, sedačková lanovka B (Plešivec B - Modes grund) je dlouhá 1230 m a nejkratší sedačková lanovka C (Plešivecká louka) je dlouhá 905 m. Vlek D u Abertam je dlouhý 800 m, areál pak doplňují kratší vleky a pohyblivé koberce a jeden pás na Plešivecké louce nedaleko centrálního parkoviště.

Sjezdovky na svahu od vrcholu k Pstruží a Abertamů tvoří skoro labyrint, nejtěžší je černá Jitka dlouhá 905 metrů, vede podél lanovky B. Severně od ní je středně těžká (červená) sjezdovka Aida o délce 1100 metrů. Stejnou lanovku pak využívají sjezdovky středně lehká (modrá) Milena s 1230 metry a lehká Pavla s 1550 metry.

Podél lanovky A vede středně lehká sjezdovka Hana s 1820 metry. Podél lanovky C vede lehká sjezdovka Renata s 450 metry. Celý areál pak objíždí lehká sjezdovka Daniela I a Daniela II s délkou 4.150 metrů.

Podél vleku D u Abertam vedou dvě lehké sjezdovky, Magda s 350 metry a Veronika s 300 metry. Zde je také Freestyle park.

Noční umělé osvětlení mají sjezdovky Milena, Aida a Renata. Sjezdovky jsou uměle zasněžované a pravidelně udržované.

Další služby:

V areálu ke k dispozici skiservis, půjčovny a test centrum světových značek Atomic a Salomon, lyžařská škola a možnost občerstvení po celém areálu. Přímo na vrcholu Plešivce je restaurace a hotel, v Pstruží Apresski bar U Dostyho, Restaurant Fabrika Art v hotelu Zelené údolí a Bistro Stodola. U dětského centra je Snack bar a přímo na jednom ze svahů velice oblíbený Skibar.

Doprava:

Skiareál Plešivec má dvě nástupní místa s bezplatnými parkovišti. Hlavní je na odbočce k rozhledně ze silnice od Jáchymova a Božího Daru do Abertam, druhé pak v Pstruží na silnici od Ostrova a Hroznětína směr Pernik. Parkovat lze přímo i v Abertamech, kde je samostatný vlek či se dá sjet na dolní stanice lanových drah A a B.

Horní stanice Plešivce
Mapa skiareálu Plešivec
Vrchol Plešivce
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků