Lučany na běžkách – areál Krojčenk

Jestli je budoucnost lyžařského areálu U pily v Lučanech ve hvězdách nebo v rukách zastupitelů města nejistá, tak běhání zde má stále zelenou. Místní lyžařský oddíl je v tomto směru velice aktivní, a tak běžkaři či turisté na běžkách tu najdou vynikající podmínky pro sport i relaxaci.

 Historie:

 Lyžařský oddíl Tělovýchovné jednoty Lučany vznikl v roce 1962 zásluhou několika nadšenců tohoto sportu. Jedním z nich byl trenér Wolfgang Samesch, jehož jméno nese lučanský oddíl. Pod jeho vedením dosahovali místní závodníci velikých úspěchů v krajských, v republikových i na mezinárodních soutěžích. V roce 1973 byl vybudováno lyžařské kolečko i s osvětlením.

Sportovní areál Krojčenk:

Sportovní areál Krojčenk v zimě slouží především běžkařům. Nachází se ma východní straně města Lučany, je přístupný silničkou, která končí u fotbalového hřiště. Zde je také parkoviště. Nedaleko odbočky na hlavní silnici je autobusová zastávka Krojčenk.

 Upravené běžecké kolečko v areálu Krojčenk je napojeno i na udržované běžecké stopy. Po nich je možno se dostat na okruh kolem Hrachového kopce (691 m) a na další lučanské východiště na běžecké trasy, k pile, nedaleko lyžařského areálu U pily.

 Další možnost je postupovat stále zhruba na sever a dostat se pak do Horního Maxova a odtud na Jindřichov a pak do Mšena či již na běžecký lyžařský areál Břízky, Mekku běžeckého lyžování nejen pro Jizerské hory.

 Jinak z Horního Maxova vedou upravované trasy i na rozhlednu Slovanku a dál na Jizerskou magistrálu poblíž přehrady Josefův důl.  

Lyžařský okruh v Lučanech
Areál Krojčenk
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků