Suchá Rudná - Annaberg

Obec Andělská Hora u Bruntálu má dvě lyžařská střediska, jedno je v centru osady Suchá Rudná a druhé pak na svahu Anenského vrchu, Annabergu. Parkoviště a dolní stanice vleku jsou nedaleko silnice z Andělské hory směrem na Karlovice a Vrbno pod Pradědem.

Historie:

Andělská Hora vnikla jako hornické městečko v 16. století, kdy se tu těžilo zlato, v 19. století tu převládal textilní průmysl a žilo zde víc jak 2 tisíce obyvatel. Dnes je město zaměřeno spíše na cestovní ruch a žije tu asi 400 lidí. Největšími památkami jsou zde barokní kostel Narození P. Marie, původně gotický, a pozdně barokní domy na náměstí.

Pod vrcholem Anenském vrchu stojí poutní barokní kostel svaté Anny pocházející z roku 1696, jeho dnešní podoba je po přestavbě kolem roku 1770. Nedaleko od něho jsou vidět stařiny po dolování.Ke kapli vede z města pěkná alej, od kaple je hezký rozhled do okolí, zejména směrem k Pradědu. Na vrcholu Anenské hory stojí vysílač.

Lyžařský areál na Annabergu:

Vleky a sjezdovky se rozkládají na jihovýchodním úbočí Anenského vrchu (861) ve výšce od 710 do 846 metrů nad mořem, pod areálem je prameniště Světlohorského potoka. Osou areálu je hlavní dvoukotvový vlek o délce 750 metrů, od jehož vrcholu se rozbíhají sjezdovky, černá Černá s délkou 350 metrů a převýšením 70 metrů, červená Kozí 800 metrů s převýšením 125 metrů, červená Noční 750 na 125 metrů, modrý Slunečný Freeride s délkou 850 metrů s převýšením 125 metrů a konečně Snowboard park má délku 350 metrů a převýšení 50 metrů. Je zde také vytýčen měřený úsek sjezdovky v délce 350 metrů s převýšením 70 metrů.

V dolní části areálu je dětský vlek dlouhý 50 metrů a dětský koberec 34 metrů.

Další služby:

V blízkosti kostela se nachází výletní restaurace s venkovním posezením, podle posledních informací je ale uzavřená. Občerstvení je zajištěno v Apres ski terase nad lyžařským svahem. Lyžařům je v areálu k dispozici půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení a potřeb, skibus, lyžařská a snowboardová škola včetně kurzů na klíč, určenou to službou pro školy základní a střední. Součástí dětského parku je i možnost hlídání dětí. Pro motoristy ještě jedna užitečná informace, že je zde možnost napojení karavanu na elektrickou síť přímo na parkovišti, kde je také WC a sprcha.

Anneberg
Dětský koberec Anneberg
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků