Lyžařský areál Suchá Rudná

Na východním okraji pohoří Hrubý Jeseník se nachází pěkný lyžařský areál v Horní Suché. Areál je přístupný ze silnice 453 z Bruntálu do Karlovy Studánky přes Staré město a Starou Rudnou. Další možnost je opět z Bruntálu do Andělské Hory a zde odbočit přímo do Suché Rudné.

Suchá Rudná:

Suchá Rudná leží v údolí potoka Stará voda, poprvé se připomíná v roce 1405. V okolí jsou dodnes zbytky dávné těžby zlaté rudy a také je zde minerální pramen v části Kyselka, kde je volně přístupný. Dnes patří Suchá Rudná pod obec Světlá Hora a leží 3 km od ní na severozápad. Výjimečnou památkou obce je dřevěný kostelík Nejsvětější Trojice z roku 1739. Jde o roubenou stavbu s trojbokým závěrem s vysokým a štíhlým osmibokým sanktusníkem s jednoduchou bání. Zajímavý je i novodobý pomník s raketou.

Lyžařský areál:

Areál se rozkládá na severozápadních stráních nad středem osady Suchá Rudná ve výšce 683 až 752 metrů nad mořem. přístup k němu je od zastávky autobusu Otočka kolem dřevěné kaple. Na začátku areálu je parkoviště, hned za ním je velký či hlavní vlek o délce 350 metrů. U cesty pak stojí dětský lyžařský kolotoč a za bývalým hřbitůvkem pak Dětský vlek dlouhý 50 metrů a třetím je Školní vlek s délkou 200 metrů.

Hlavní sjezdovka má délku 350 metrů a vede podél hlavního vleku. Nejdelší sjezdovkou je ale Panoramatická, která objíždí celý areál a má délku 450 metrů. Od horní stanice hlavního vleku vede a v dolní části objíždí Dětský vlek je tzv. Spojovací s délkou 400 metrů. Podél Školního vleku vede stejnojmenná a stejně dlouhé samostatná sjezdovka. Obdobně to je u vleku Dětského se sjezdovkou dlouhou 50 metrů. Areál má i pěkný Snowboard park, který se se svou délkou 200 metrů rozkládá v zadní části areálu.

Lyžařský areál má díky své poloze dobré přírodní zasněžení, navíc jsou Hlavní a Školní sjezdovky uměle zasněžovány, takže zde jsou po celou sezónu dobré podmínky pro lyžování. Sjezdovky se podle potřeby i denně upravují rolbami.

Další služby:

Areál nabízí služby Ski busu Annaberg, který doveze a odveze zájemce o lyžování z místa jejich ubytování, je nutno se alespoň den předem objednat. Pro začátečníky zde slouží lyžařská a snowboardová škola pro všechny od 3 do 9 let, ale také dětský lyžařská školka, či Kurzy na klíč jako komplexního zajištění lyžařských a snowboardových kurzů pro základní a střední školy. Novinou, o níž jsme se již zmínili, je dětský lyžařský kolotoč.

Občerstvení je zajištěno v bufetu na terase, kde je příjemné posezení s výhledem na sjezdovku. V Suché Rovné je také možnost ubytování i stravování.

Suchá Rudná
Suchá Rudná.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků