Krkonoše – Mumlavský vodopád

V západní části Krkonoš, v okrese Semily, necelé 2 kilometry od Harrachova najdeme nejspíš největší a také nejznámější vodopád v České republice. Tvoří jej řeka Mumlava spolu se skalními bloky a žulovým řečištěm. Zdejší vodopád je nejnavštěvovanějším vodopádem v celých Krkonoších. V jeho blízkosti nechal hrabě Harrachov postavit turistickou chatu. Také zde byla harrachovská hájovna, která jednes přestavěna na výletní restauraci – Mumlavská bouda. Vodopád je dobře přístupný na kole i pěšky a to po asfaltové cestě, na kterou nesmí auta. Po této cestě zde dále od vodopádu pokračovat v túře na Voseckou boudu.

Vodopády mají své kouzlo v každém ročním období. Nejvodnatější jsou při jarním tání a naopak v zimě zamrzají a tvoří bizardní obrazce, které by se dali nazvat kýčovitými, pokud by je nestvořila sama příroda.

Mumlavský vodopád totiž není jen jeden. Ten největší a hlavní je samozřejmě i ten nejznámější. Nicméně v jeho blízkosti, pod i nad ním, jsou další „nerovnosti“ v korytu řeky, které jsou menšími či většími vodopády. Celá soustava je velmi dobře přístupná a stojí za to ji vidět.

Další výlet v okolí Harrachova ZDE.

Mumlavský vodopád
Mumlavský vodopád
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků