Lyžování v Českém ráji na Buříně - Skiareál Buřín

Český ráj, i když původně to bylo jen okolí Sedmihorek, se rozšířil i do okolní krajiny, takže jeho rozsah je poměrně značný. Na severu se dotýká Jizerských hor a dominuje zde Ještědsko-kozákovský hřbet. Ten přetínají dvě řeky, u Malá Skály Jizera a u Hodkovic Mohelka. A právě zde se nachází Ski areál Buřín - Hodkovice nad Mohelkou.

Historie:

Městečko Hodkovice nad Mohelkou, ležící asi 15 km jižně od Liberce a asi 10 km jihozápadně od Jablonce nad Nisou, se poprvé připomíná zřejmě již v roce 1142, v roce 1352 zde již stával kostel s farou. Osada byla založena na staré kupecké stezce z Lužice do Čech a byla chráněná dnes již zaniklým hradem. Historie města vlastně zanikla v roce 1806, kdy celé město vyhořelo včetně bohatého archivu, takže o historii se dnes máme jen málo zpráv, a město se muselo postavit znova až na jediný Ungrův dům.

Ač jde o město s méně než 3 tisíce obyvatel, má zde sport vynikající podmínky. Ke sportovnímu vyžití slouží areál se sportovní halou, koupalištěm, posilovnou, fotbalovým stadionem, kluzištěm, které se v létě využívá jako nohejbalové a volejbalové hřiště. Je zde i sportovní letiště Aeroklubu využívané k vyhlídkovým letům, provozuje se zde také svahové létání - paragliding. Hodkovice jsou také křižovatkou turistických cest i cyklostezek, kterou jsou vedeny překrásnou přírodou. A v zimě pak můžete navštívit lyžařský areál Buřín.

Lyžařský areál Buřin:

Lyžařský areál Buřín se rozkládá 2 kilometry severně od středu Hodkovic, nedaleko osady Záskalí, odkud je také přístupný. Pokud pojedeme autem z Hodkovic, na kruhové křižovatce odbočíme na silničku směrem na Záskalí či Dlouhý Most. Osadou Záskalí se silnice stáčí v serpentinách, musíme odbočit ke kapličce a zde zaparkovat. Dál je to jen 500 metrů přes hřbet k horní stanici vleku a chatě. Mimochodem je odtud pěkný rozhled na Hodkovice a okolní krajinu.

Další přístup je pak možný od rychlostní silnice R35, když se v Hodkovicích dáme silničkou kolem koupaliště a v místech, kde přes rychlostní silnici přechází můstek necháme vozidlo a odbočíme vlevo po červené turistické značce a dojdeme k dolní stanici vleku, je to asi 850 metrů podél potůčku.

Areál se rozkládá na severovýchodních svazích výšiny u Záskalí s kótou 532 m n.n., areál pak mezi výškami 437 a 522 m n.m., tedy s převýšením 85 metrů.

Parametry areálu:

Lyžovat zde po čtyřech sjezdovkách, černá (těžká) trať má délku délce 500m, červená (střední) 450 a pak modrá I. (lehká) a modrá II. (lehká), areál je tak vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro pokročilé lyžaře. K dopravě zde slouží jeden vlek TLV 11 dlouhý 278 m s celkovou kapacitou 566 osob za hodinu. Provozní doba je o víkendech od 9 do 16 hodin, v době jarních školních prázdnin Libereckého okresu také denně od 9 do 16 hodin. Chata u horní stanice vleku slouží jako klubovna lyžařského oddílu, ale také v omezené míře slouží jako ohřívárna a lze zde zakoupit drobné občerstvení. Areál nemá umělé zasněžování, takže lyžování zde probíhá pouze při dostatečné sněhové pokrývce, ale jinak jsou sjezdové tratě pravidelně upravovány rolbou.

Akce:

Pro všechny příznivce lyžování se zde pořádají pravidelně v únoru lyžařské závody v „Obřím slalomu“ nebo také maškarní karnevaly na lyžích.

Vlek na Buříně
Sjezdovka Buřín - u Hodkovic nad Mohelkou
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků