Skiareál Severka v Dolní Lomné

Ski areál Severka se nachází v oblasti Těšínských Beskyd (965 m n. m.), na severním svahu vrchu Kostelka v katastru obce Dolní Lomná, v údolí Křínovského potoka. Areál se rozkládá na severním úbočí vrchu Kostelky (962 m n.m.), takže od své dolní stanice ve výšce 712 m n.m. má převýšení rovných 250 metrů. Na vrcholu se návštěvníkům nabízí krásný výhled na Malou Fatru i na vzdálenější Tatry.

Vybavení areálu:

Lyžařský areál je vhodný pro většinu z lyžařské rodiny, tedy rodiče s dětmi, začátečníci i pokročilí, ale stejně náročnější a zkušenější lyžaři. Pro snowboardisty je tu připraven snowpark s boxy i raily. O běžkařích, kteří mají k dispozici hřebenovou trasu, jsme psali v samostatném článku. Protože je zde na chatě dobré ubytování, středisko je též ideální pro pořádání školních lyžařských kurzů.

K dispozici lyžařů zde jsou 4 sjezdovky v celkové délce 2 kilometry a současně 4 vleky.

Sjezdovky:

Pro zkušené lyžaře je určena hlavní sjezdovka o délce 1270 m s již uváděným převýšením 250 metrů, podle obtížnosti se konec a začátek řadí k modré, prostřední část k červené náročnosti. Pro zkušenější jezdce je připravena sjezdovky Vojenská, dlouhá 420 metrů s převýšením 85 metrů a Školská dlouhá 300 metrů s převýšením 45 metrů, naopak nejkratší sjezdovka pro výuku dětí je 100 metrů dlouhá a má 20 metrů převýšení. Všechny sjezdové tratě jsou pravidelně upravované.

Vleky:

Nejdelší vlek je Tatrapoma H180 s kapacitou přepravy 850 osob za hodinu, u Vojenské sjezdovky je vlek Metasport TLV12 s kapacitou 400 osob za hodinu, Dětský vleky EPV s kapacitou 250 osob za hodinu a vlek TLV11 s 300 osobami za hodinu.

Doprava:

Z Dolní Lomné se vede přímo silnice a končí po 3 km na bezplatném parkovišti, které je umístěno 200 metrů pod spodní stanici hlavního vleku. V letních měsících není problém na chatu dojet osobními auty přes Mosty u Jablunkova, ale v zimních měsících je tato cesta zcela nesjízdná. Ski areál Severka je také dostupný autobusem ze stanice Jablunkov ČD směr Dolní Lomná na zastávka U akátu, ale pak pěšky 3 km, nebo vlakem do stanice ČD Mosty u Jablunkova, odtud pěšky směr Skalka po červené značce a po Beskydské magistrále asi 4 km.

Další služby:

Horská chata Severka se nachází u horní stanice nejdelšího vleku, pokud je potřeba, po domluvě lze vyvézt zavazadla na chatu zdarma v případě minimálně 5-denního pobytu, jinak je to za úplatu, lze využít sněžné vozidlo či sněžný skútr. V chatě je také nejvýše položený nerezový vnitřní bazén v ČR s panoramatickým výhledem na Malou Fatru. Lyžařská škola Tombo zde nabízí výuku jízdy na lyžích a snowboardu individuálně, skupinově nebo rodinou formou včetně možnosti celkového zapůjčení potřebné výbavy. U spodní stanice vleku se nachází bufet, ve kterém se prodávají permanentky a rychlé občerstvení.

Snowboarding:

Poměrně známé jsou zdejší závody Severka free session pro mladé a talentované jezdce ve freestyle lyžování a freestyle snowboardingu.

Závěr:

V zimních měsících není možný příjezd osobními auty až k chatě Severka, i když se může stát, že v době vašeho příjezdu sice sníh není, ale během noci může nasněžit a do jara již nikdo dolů nesjedete dolů.

Dolní stanice vleku Severka
Vleky a sjezdovky Severky
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků