Dolní Lomná - tipy na běžky - Beskydská magistrála

Obec Dolní Lomná přitahuje v zimě hlavně ty, kteří touží po vlecích a sjezdovkách, daleko méně se ale ví o tom,, že se zde dá i velmi dobře běhat na lyžích, případně si udělat výlet na běžkách.

Na běžkách po hřebenech:

Na katastru obce Dolní Lomná máme v zimě dvě možnosti, kde si lze protáhnout nohy na běžkách. V prvé řadě to jsou hřebenové cesty, a právě severozápadně od obce nad osadou Vyšný Kamenitý, konkrétně nad horskou chatou Kamenitý, zde nastoupit na jednu ze startovních větví beskydské magistrály, nebo ji zde můžete ukončit.

Beskydská magistrála začíná také u horské chaty Slavíč, kam lze dojet i po upravovaní cestě od horní stanice vleků na Kostelce, také na území Dolní Lomné.Odtud hřebenovka, která vede přes Kyčeru a Podlesí, pak klesá do Mostů u Jablunkova. Celá spojka na Beskydskou magistrálu měří od Mostů na Kostelky 3 km, Burkův vrch 10 km, Malý Polom 14 km, Slavíč 19 km. Ke Kamenitému to jsou pak další 3 km. V polovině tohoto posledního úseku míří na sever hlavní trasa Beskydské magistrály, kterou se dostaneme buď na Malý javorový (11 km) nebo na Plenisko (9 km).

Okruhy nad vsí:

Nedaleko centra obce Dolní Lomná se v zimě a za příznivých sněhových podmínek tvoří a upravují, a to nejméně dvakrát za týden, trasy tvořící Běžecký lyžařský areál Dolní Lomná. Trasy vedou vesměs po loukách na severním úbočí svahu nad pravým břehem říčky Lomné. Z trasy jsou také proto pěkné výhledy jak na okolní horský masív Malé Kyčery a Malé Kykuly, tak i na údolí se vsí. Celková délka tratí je 10km, ale jsou zde tvořeny okruhy 3,5 km, 3 km, 2 km a 1 km. Trasy se upravují rolbou a sněžným skútrem pro volnou, tak i klasickou techniku.

Běžecké trasy mají start malý kousek nad Lomňanským muzeem, kde z hlavní silnice odbočuje místní komunikace směrem na místní část Radošanku. Zde naproti budovy české školy za můstkem přes Lomnou asi po 50m narazíte je nástupní místo na běžecké trasy. V okolních restauracích a hotelu jsou k dispozici vytištěné mapky s přesným popisem tras.

Trasy svým profilem odpovídají jak závodním lyžařům, tak jsou určeny i pro začínající běžce či turisty. Na tratích nejsou žádné nebezpečné sjezdy ani strmá stoupání, ale při svižném běhu přesto dají svým profilem každému vyznavači běžek zabrat. Trasy jsou značeny dřevěnými kolíky s barevným terčíkem lyžaře.

O tratě se starají členové lyžařského běžeckého oddílu TJ Dolní Lomná za podpory obce Dolní Lomná a Moravskoslezského kraje.

Stráně nad Dolní Lomnou
Cesty kolem Dolní Lomné
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků