Lyžařské středisko Jalovec na Vysočině

Jeden z velmi pěkných lyžařských areálů se nachází u rekreačního střediska Jalovec, který se rozkládá mezi lesy 6,5 jihovýchodně od Brtnice. Po silnici to je sem z Brtnice ale 12 km přes Bransouze a Číchov. Z Okříšek je to sem jen 6,5 km přes Přibyslavice a 14 km z Třebíče opět přes Přibyslavice.

Historie:

Jalovec jako rekreační středisko je zcela moderní zařízení, zato obec Číchov je jednou z nejstarších vsí v republice, připomíná se v roce 1101 v souvislosti se založením třebíčského kláštera. Dnešní obec se ale pak dělila na dvě panství, jedna část k Brtnici a druhá k Třebíči, proto má i dvě historická jádra. Dodnes však Číchov zůstal zemědělskou vsí. Ves ale leží ve velmi pěkné kopcovité krajině Českomoravské vysočiny se skalnatými zářezy údolí kolem řeky Jihlavy, kudy prochází červená turistická značka.

Obcí vede železniční trať Brno - Jihlava - Havlíčkův Brod, je zde zastávka, která je 2 km od lyžařského areálu po modré značce směrem na hrad Střeliště a ves Radonín.

Lyžařský areál Jalovec:

Lyžařský areál leží na severních svazích vrchu Jalovec (576 m) nad údolím Vápenického potoka. Velký vlek VL - 500 Transporta o délce 380 metrů s přepravní kapacitou 780 osob za hodinu je ve výšce od 494 do 574 m n.m. Kvalitní červená sjezdovka u něho má délku svahu 600 metrů.

Malý vlek má kapacitou 735 osob za hodinu a leží ve výšce od 550 do 572 m n.m. Délku má 142 metrů a patří k němu modrá sjezdová trať o stejné délce.

Svahy obou sjezdovek jsou strojově upravovány. V areálu se nabízí lyžařská školu a školu snowboardingu, obojí pod vedením kvalitních instruktorů. Sjezdovky mají dále umělé osvětlení pro večerní provoz, na umělé zasněžování sněžná děla a vše doplňuje kvalitní servis.

Provozní doba vleků ne v pondělí od 15 do 20 hodin, v úterý až pátek od 10 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 20 hodin a v neděli od 9 do 18 hodin. K dispozici je parkoviště těsně před lyžařským areálem.

Rekreační a turistické středisko Jalovec:

Lyžařský areál navazuje na rekreační středisko Jalovec, které nabízí ubytovací kapacitu 75 lůžek, proto je vhodné jako základna lyžařské výuky pro školy a další zařízení, soustředění, kolektivní i rodinnou rekreaci atd. V létě je mimochodem zde také možnost koupání ve dvou přírodních bazénech.

V zimní sezóně rekreační středisko zajišťuje možnost občerstvení a sociálního zařízení pro návštěvníky lyžařského areálu.

Lyžařský areál Jalovec se rozkládá na území přírodní památky Jalovec, kde se vyskytuje například vzácný a kriticky ohrožený hořeček mnohotvárný, sportovní činností na sněhu však ohrožen není.

Středisko Jalovec
Lyžování na Jalovci
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků