Za lyžováním do Brtnice

Brtnice je malé město na Vysočině mezi Jihlavou a Třebíčem.V létě jsou zde hlavními turistickými cíly památky, zejména to jsou rozsáhlý zámek, klášter, kostel, židovský most a Starý a Nový židovský hřbitov. V zimě to je i lyžování, nejde o žádné velehory, ale dva pěkné areály vhodné zejména pro rodinné lyžování.

 

Historie:

Brtnice je osada vzniklá již ve 12. století, rozvíjí se ve 13. století. v době husitských válek tu Valdštejnové postavili hrad a roku 1486 je Brtnice povýšena na město. Historie sportu začíná v roce 1897 založením Sokola, bylo zde dokonce více tělovýchovných jednot, ale po roce 1958 jen Sokol. Ten má dnes nový areál a v zimě tu je u prostředního rybníku v soustavě Fluska k dispozici také lyžařský vlek.

Lyžařský areál v Brtnici:

Lyžařský areál se nachází asi 1,5 km za městem Brtnice nad silnicí, která vede směrem na obec Uhřinovice. Z města je vlek značen směrovkami, ale je to jednoduché, z centra města směrem na Jestřebí a za klášterem vpravo, nebo směrem na Jihlavu a za Zámeckým rybníkem vpravo.

Sjezdovka leží na severním svahu hřbetu Brtnického vrchu (647 m) ve výšce 555 až 611 m n.m. a je vybavena umělým osvětlením pro večerní lyžování, areál také disponuje umělým zasněžováním. V areálu je také možnost občerstvením v bufetu, parkování je zdarma, kapacita je asi 80 míst. V části sjezdovky je i dráha pro snowboard.

Délka vleku Poma je 356 m s kapacitou 500 osob za hodinu se systémem odbavování pomocí čipových karet, délka tratě 360 m a šířka 100 m, sjezdovka je upravovaná rolbou. Obtížnost sjezdovky je modrá, tedy vhodná pro začátečníky a také pro školní lyžařské výcviky. Provozní doba vleku je ve všední den od 10 do 20 hodin, ve volných dnech od 9 do 20 hodin.

Lyžařský vlek Rychlov u Kněžic:

Nedaleko Brtnice se nachází další vlek, a to jižně u osady Rychlov, kam se dostaneme snadno ze silnice od Brtnice na Okříšky a Třebíč, jsou to necelé 4 km z centra Brtnice. Osada Rychlov patří k obci Kněžice, proto se někdy uvádí, že jde o Kněžický vlek.

Lyžařský areál u Rychlova se rozkládá na severním svahu Víseckého vrchu (606 m) ve výšce 526 až 555 m n.m. a je velmi vhodná pro děti a začínající a středně pokročilé lyžaře. V areálu je možnost občerstvení a příjemného posezení u krbu. Je zde i možnost základního lyžařského servisu, parkoviště s kapacitou asi 30 - 40 míst je zdarma.

Provozní doba je v pátek od 14 do 17 hodin, ve volných dnech od 9.30 do 17 hodin, ale při zájmu většího počtu osob je možné prodloužit provozní dobu a nebo dokonce otevřít i mimo ní. Provozovatelem vleku je TJ Sokol Kněžice, kde je možno po předchozí dohodě zajistit lyžařské instruktory.. Kapacita vleku je 600 osob za hodinu se systémem odbavování pomocí papírových jízdenek, sjezdovka je dlouhá 390 metrů a široká 30 metrů. Obtížnost sjezdovky je zde modrá až červená. Při dobrých sněhových podmínkách jsou v okolí areálu strojově upravovány lyžařské běžecké tratě v délce asi 8 kilometrů.

Lyžování v Rychlově
Sjezdovka Rychlov
Sjezdovka Brtnice
Vlek Brtnice
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků