Lužické hory v zimě - Polevsko, Horní Podluží, Jedlová

Lužické hory nepatří k nejvýznamnějším horám v Čechách, pokud jde o zimní sporty. Na české straně na sezonu 2014-2015 jsou uzavřeny vleky v Mařenicích, tedy na svahu Luže v Horní Světlé. Areál ukončil provoz. Obec neměla zájem ho udržet, majitel takzvaně vše sbalil... tady není prostor to řešit, takže se raději vydejme jinam. Pokud jde o jiné části Lužických hor, je s podivem, že se o vybudování vleku nikdo nepokusil v oblasti Hrádku nad Nisou. Zde se péče věnuje letní rekreaci, hlavně v areálu Kristýny, přes zimu se odpočívá.

Jedničkou tak v Lužických horách zůstávají lyžařská střediska na západní straně, na Jedlové a Horním Podluží a menší středisko v Polevsku.

Areál Jedlová:

Lyžařský areál v Jedlové nabízí v sezoně nejlepší možnosti pro lyžování i snowboarding v Lužických horách. Nachází se totiž na svazích hory Jedlové, s vrcholem ve výšce 776 metrů nad mořem, a s nedalekým vlekem Mezičky pod Tolštejnem se tu nabízí 4 kilometry sjezdových tratí ve všech obtížnostech. Je zde šest sjezdovek, dá se tu sjíždět sjezdovka dlouhá víc jak kilometr, nejdelší vlek má totiž 1.200 metrů. K dispozici tu je nový snowpark s množstvím skoků, upravované běžecké tratě, lyžařská školička, skibus od parkovitě, noční lyžování při umělém osvětlení a občerstvení. Areál je v provozu o v létě, kdy se tu nabízejí obří houpačka, lezecká stěna, lanové centrum, downhill pro kola i zapůjčené sjezdové káry a půjčovna koloběžek.

Areál Horní Podluží:

Lyžařský areál Skiareál Horní Podluží je jeden z nejvíce se rozvíjejících areálů v severních Čechách. Jde o moderní areál se zaměřením zejména na rodiny s dětmi. Areál je velice dobře dostupný, vybavený a nabízejí tu služby na profesionální úrovni. Parkoviště leží nedaleko hlavní silnice mezi Rybništěm a Jiřetínem pod Jedlovou, 2 kilometry od kruhové křižovatky před Varnsdorfem na silnici Nový Bor - Rumburk. Vleky jsou pak jen 50 metrů nad parkovištěm, kde je také lyžařská školička, půjčovna lyží a snowboardů, ski servis a restaurace se zázemím. Pro lyžaře tu jsou k dispozici tři stejně dlouhé sjezdové tratě s asi 650 metry. Pro zasněžování sjezdovek je zde pět sněžných děl. Je zde i areál pro snowboardisty s překážkami a skoky od jednoduchých po nejnáročnější. Dětem a začátečníkům slouží dětský TimPark s barevnými průjezdovými brankami a vytápěným dětským domečkem Timem a další atrakce. Těmi jsou třeba postavičky z večerníčků, slalomové tyče se zvířátky a také možnost se setkat s maskotem lyžařské školy sobem Timem, který se stal miláčkem dětí a atrakcí pro návštěvníky areálu.

Areál Polevsko:

Nedaleko centra obce Polevsko jsou na svahu Polevského hřebenu na jeden vlek 2 sjezdovky o délkách 450 a 400 metrů s obtížností modrou a červenou. vlek Areál má možnost umělého zasněžování, nočního osvětlení, jde zde také lyžařská škola a dětské lano. K dispozici je občerstvení a pěkné běžecké tratě v okolí.

Horní Podluží
Vlek na Jedlové
Polevsko
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků