České Švýcarsko-Jetřichovické skály, Mariina skála, Rudolfův kámen, Vilemínina stěna.

Tyto pískovcové skalní útvary se nacházejí nedaleko Jetřichovic, které jsou jedním   turistických center Národního parku České Švýcarsko (leží přibližně patnáct kilometrů od Hřenska). Při procházce obcí můžete obdivovat krásný soubor lidové architektury. Příkladem může být zelenobílá stavba místní školy z roku 1889, která svému účelu sloužila až do roku 2011.

Obec Jetřichovice leží uprostřed hlubokých lesů, ve kterých naleznete skalní města a vyhlídky, ke kterým vedou turistické stezky. Nejvýznamnějšími skalami v okolí jsou Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen. Nejbližší a zároveň nejznámější výhlídkou je Mariina skála, ze které je široký rozhled do okolí. Lze z ní dohlédnout do Saského Švýcarska i na vrcholky Lužických hor. Kraj směrem k Jetřichovicím uvidíte z vrcholku Vilemíniny stěny. Krásný výhled je i z vyhlídky na Rudolfově kameni. Ke všem třem se z Jetřichovic dostanete po červeně značené turistické stezce.

Po žluté turistické cestě z Jetřichovic dojdete ke zbytkům středověkého hrádku Falkenštejn. Dodnes se z něho zachovaly pouze části vytesané do skály. Vrchol je obtížně přístupný rozsedlinou mezi skalami. Budete-li pokračovat po žluté, dojdete na rozcestí Pod Suchým vrchem a odtud můžete pokračovat po modře značené cestě k penzionu Tokáň. Původně zde stála chata, sloužící k přenocování lovců na výpravě. Okolí bylo vyhlášeno množstvím ptactva, především tetřeva hlušce – odtud název.

Oblastí skal vedou turisticky značené trasy, okrajem i cyklostezka. Vede zde i naučná stezka Jetřichovické stěny a naučná cyklostezka Krajem pískovcových skal.

V blízkém okolí Jetřichovic se nachází spousta dalších turistických zajímavostí. Např. Pravčická brána, romantické soutěsky na říčce Kamenici a další. Kaňonem Kamenice se můžete na úseku Edmundovy soutěsky svézt na člunu s převozníkem. Za návštěvu samozřejmě stojí i nedaleké Saské Švýcarsko. I zde naleznete velmi dobře značené turistické trasy. Nádherné přírodní panorama si můžete také užívat z paluby lodi, na kterou nastoupíte v Hřensku, jež vás dopraví do příhraničního městečka Bad Schandau nebo až do Drážďan.

Jetřichovické skály
Mariina skála.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků