Černý Důl v zimě - popis střediska

Městys Černý Důl a jeho okolí nabízejí v zimě mnoho možností ke sportovnímu, ale i rekreačnímu vyžití. Přímo v obci je veliký skiareál s několika vleky a ve svahu Černé hory další samostatný vlek Vendlovka.  

 Zimní areál v Černém Dole prošel za posledních několik let dynamickým rozvojem. Snahou bylo zde vybudovat lyžařské centrum, které nabídne komplexní služby blížící se kvalitě evropských parametrů, V těchto snahách se každý rok i nadále pokračuje. Skipark Černý Důl tak zajišťuje lyžařské vyžití pro každého lyžaře s rozmanitými sjezdovými terény i délkami vleků a tratí.

Lyžařské lanové dráhy a vleky:

 Zejména pro děti je určen  MarKidpark s pojezdovým chodníkem a vleky Rosnička a Krteček.

 Začínajícím lyžařům je určen Miniskipark s vleky Veronika I a II a na svazích Černé hory vleky U Hřbitova I a II (oba mají délku 400 m a kapacitu 670 os. /hod.).

 Pro náročnější lyžaře je pak připraven areál Saxner na jižním svahu Špičáku, kde jsou základním prvkem dvě trojsedačkové lanovky (Saxner s délkou 1014 m a kapacitou 1800 os. /hod a Alpine Pro s délkou 750 m a kapacitou 1770 os. /hod.) a vleky Veronika (170 m, 675 os. /hod.), U lomu, Böhnischovy boudy (600 m, 1000 os. /hod.) a vlek Skalka (500 m, 1240 os. /hod.).

Sjezdovky:

 V oblasti Černého Dolu jsou sjezdovky podle náročnosti červené a modré. K těm červeným patří Ford Špičák o délce 1200 m a s převýšením 245 m, táhne se pod lanovkou Saxner a je osou všech sjezdovek na úbočí Špičáku. Pro snowboardisty byl nový snowpark vybudován právě zde na vrcholu sjezdovky po lanovkou Saxner.

 Východně od Ford Špičáku je umístěna od vrcholu lanovky Alpine Pro stejnojmenná sjezdovka o délce 800 m a s převýšením 150 m, západně pak sjezdovka Skalka (500 m, 160 m) s tím, že začíná u konečné stanice stejnojmenného vleku, ale s možností dojezdu pod dolní stanici lanovky Saxner, čímž se protáhne také skoro na 800 m.

 Nejen z modrých, ale i ze všech sjezdovek nejvýše položenou sjezdovkou na Špičáku jsou  Bönischovy Boudy (600 m, 110 m), jejíž vrchol je snadno dosažitelný od horní stanice lanovky Saxner. Nejdelší sjezdovkou v Černém Dole je Holandská s délkou 1400 m a převýšením 245 m, dosažitelná je od vrcholu lanovky Saxner, kdy celý areál obkružuje po západní straně. Areál doplňuje na východní straně sjezdovka U Brožů s délkou 800 m a převýšením 150 m.

 V dolní části areálu jsou modré sjezdovky Veronika (180 m, 25 m) a Kidpark (150 m, 20 m)-

 Na východní straně městyse Černá Hora jsou jižně od hřbitova umístěny dva souběžné a totožné vleky s dvěma též souběžnými sjezdovkami U hřbitova I  a U hřbitova II o délkách 400 metrů a převýšení          85 metrů. Všechny sjezdovky mají v součtu 9,7 km.

 Lyžařský vlek a sjezdovka u Vendlovky má délku 250 metrů a převýšení 85 metrů.   

Služby lyžařům ve Ski areálu:

 Pro zajištění dostatečné sněhové pokrývky je vybudováno zasněžení všech sjezdovek. Lyžařům a snowboardistům nabízí občerstvení Skibar a restaurace s venkovní terasou, kde lze využívat bezplatně i nové sociální zařízení. Dále se zde nabízejí lyžařská a snowboardingová škola, servisy, půjčovny sportovního vybavení.

 Lyžaři mají možnost využít celodenní permanentky pro dospělé a děti, 6 denní permanentky pro dospělé a děti nebo i 10 denní. Dále zájemcům slouží Skibus City z Černého Dolu přes Čistou, Rudník a do Lánova - Dolní Dvůr. Je tu i nabídka pro dopravu skupiny nad 15 osob při objednáni a vzdálenosti do 30km zdarma. Parkoviště je zde asi pro 400 automobilů a je zdarma.

 Černý Důl nabízí na 2 tisíce lůžek v různých kategoriích, restaurace, vinárny a kavárny. V komplexu hotelu Aurum je také bazén, fitness, bowling a krytá tenisová hala.

Skiresort Černá hora:

 Zdejší lyžařský region vznikl spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Lyžařům se tak nabízí vhodně využít celkem 6 lanovek, 33 km sjezdových tratí a 33 lyžařských vleků, a to vše na společnou jízdenku.

 Služby lyžařům se rok od roku zlepšují a rozšiřují, takže je určitě možné, že se budou podmínky neustále měnit.

 Základní informace pro běžkaře:

 Pro běžkaře se v Černém Dole upravuje na 26 km běžeckých tratí. Jsou to např. trasy Špičák - Zahrádky s délkou 5 km a Okruh za lomem          také o délce 5 km. Celkově lze využít ve spojení s dalšími areály desítky kilometrů různých tratí, například pro SkiResort Černá hora to jsou tratě v celkové délce asi 70 km.

 Z Černého Dolu vedou hlavní trasy na Lánov, ale atraktivnější a fyzicky náročnější je trasa na Tetřeví vrch a Tetřeví boudy, kde se napojuje Krkonošská magistrála

Lanovka v Černém Dole
Skiareál Černý Důl
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků