Josefův Důl v zimě, běžky, sjezdovky...Zimní tip

Obec Josefův Důl leží doslova v klínu Jizerských hor. Jsou zde tři lyžařské areály, ale zatím nedosahují slávy Bedřichova, možná je to tím, že ten je spojen s Jizerskou padesátkou a ta je na světě jediná.

Polohy areálů:

Když pojedeme od Albrechtic či Smržovky přes Horní Tanvald, na levé straně na dolním okraji obce se rozkládá Ski areál Bukovka - Dolní Maxov.

Před nádražím musíme odbočit vpravo na Mariánskou horu, ale po 500 metrech dojedeme k vleku Jatka.

Vrátíme se na hlavní silnici a pokračujeme kolem kostela a v horní části obce neodbočíme vpravo na Hrabětice či Maxov, ale jedeme stále obcí a na další křižovatce zahneme vlevo. Po půl kilometru dojedeme k třetímu lyžařskému středisku Lucifer.

Popisy areálů:

Ski areál Bukovka - Dolní Maxov se rozkládá od výšky 570 do 710 metrů na severním svahu Bukové hory (836 m). Ski areál Bukovka patří mezi nejdelší sjezdovky v Jizerských horách, v areálu najdeme dva vleky o délce 800 a 450 m a ještě i dětský vlek. Svahy jsou denně technicky upravovány. Parkoviště je vedle areálu, přímo na sjezdovkách je také občerstvení i sociální zařízeni. Část areálu je vyčleněna jako snowpark a funguje zde i lyžařská či snowboardová škola. Obtížnost sjezdovky je červená a část sjezdovky má umělé osvětlení pro noční lyžování.

Lyžařský vlek Jatka leží na svahu vedlejšího západního vrcholu Mariánské hory ve výšce od 590 do 640 m a je dlouhý 260 m. Vlek nabízí i večerní ježdění při umělém osvětlení, půjčovna lyží je ve vzdálenosti 500 metrů, je zde i možnost občerstvení.

Lyžařský areál Lucifer se rozkládá ve výšce od 605 do 730 metrů nad mořem, a to na jižním úpatí Dlouhé seče. Areál má tři vleky, vlek Velký Lucifer je dlouhý 500 m, převýšení 120 metrů a náročností se řadí mezi červené sjezdovky. Není vhodná pro úplné začátečníky, ale středně pokročilí ji při troše snahy zvládnou. Velký Lucifer je ideálním typem sjezdovky pro rodinu s většími dětmi nebo pro skupinky lyžařů s různou lyžařskou dovedností. Lyžařský vlek Malý Lucifer najdeme přímo nad parkovištěm ve spodní mírné části svahu napravo od Velkého Lucifera. Je určen pro úplné začátečníky nebo děti. Vlek jezdí pomaleji, takže je daleko bezpečnější právě pro malé děti. Je zařazen mezi modré vleky, dlouhý je 110 metrů. Ještě výše nad Velkým Luciferem je umístěn lyžařský vlek Peklo a jméno má podle nedalekého stejnojmenného hotelu. Mezi vleky Velký Lucifer a Peklo se dá snadno přejet na lyžích po upravované lesní cestě vedoucí téměř po vrstevnici. Náročností je sjezdovka Peklo mezi Velkým a Malým Luciferem, ale je ještě řazena mezi červené. Sjezdovka Peklo je trochu zkušenější začátečníky a školní děti. Vlek má délku 210 metrů s převýšením 25 metrů.

Běžecké možnosti v Josefově Dole:

Pro běžkaře jsou v Josefově Dole upravované běžecké tratě v délce od 500 metrů do několika kilometrů. Na běžeckém stadionu je upravován osvětlený okruh v délce kilometru a půl. Z Josefova Dolu je možné se napojit na Jizerskou magistrálu s 80 kilometry upravovaných běžeckých tratí, a to od nejvyšší zvané Peklo, tak i z horní části osady Antonínov. Na trasy po Maxovském hřbetu, to je třeba rozhledna Slovanka, vede spojka od Dolního Maxova.

Další spojka od parkoviště Lucifera vede k přehradě Josefův Důl, kde prochází také Jizerskohorská

magistrála a kudy vede i trasa Jizerské padesátky.

Další možnosti v Josefově Dole:

Obec nabízí mnoho možností ubytování v různých kategoriích, v hotelu Peklo je dokonce bazén.

Kostel v Josefově Dole
Zimní Josefův Důl
Josefodolská sjezdovka
Přehrada Josefův Důl
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků