Karlova Studánka - Skiareál Ovčárna - Zimní tip

Karlova Studánka je známá především jako lázně, případně jako východisko na Praděd, ale je zde i pěkný soukromý skiareál Ovčárna - Karlova Studánka. Areál se nachází 50 metrů vedle silnice do Vrbna pod Pradědem, ve svahu na dolním okraji obce, nedaleko lázeňského domu Libuše a těsně vedle tenisových kurtů.

Sjezdovka je položena na jihovýchodním svahu pod Rolandovým kamenem ve výšce od 765 do 870 metrů nad mořem.

Lyžařská sjezdovka je denně strojově upravována rolbou a má také při nedostatku sněhu umělé zasněžování. Ski areál nabízí také i možnost večerního lyžování na osvětlené sjezdovce ve středu a sobotu od 18 do 21 hodin.

Z dalších služeb se tu nabízí občerstvení v restauraci s velkou terasou přímo v areálu. Je zde i sociální zařízení. Dojezd autem a parkoviště pro lyžařský areál je u hlavní silnice pod Libuší ve vzdálenosti 120 metrů od dolní stanice vleku. Pokud přijedete veřejnou dopravou, Karlova Studánka má přímé autobusové spoje z velkých měst Bruntálu nebo Vrbna pod Pradědem. Odtud jezdí linkový autobus ČSAD, ale některé dálkové autobusy jezdí přes Karlovu Studánku, konkrétně z Přerova a Olomouce a Jeseníku, autobusová zastávka je 200m od skiareálu. Vlakové spojení je do Bruntálu nebo Vrbna pod Pradědem a odtud autobusovými linkami.

Malou nevýhodou tu je, že půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny asi 1 km daleko od skiareálu.

Pokud jde o další parametry, tak sjezdovka je dlouhá 540 metrů a její náročnost je modrá. Kapacita dvoukotvového lyžařského vleku Leitner je 1100 osob za hodinu.

Běžecké lyžařské tratě přímo od areálu nevedou, ale běžkaři mají více možností. Jednou je od bazénu v Karlově Studánce vystoupat na upravovanou trať vedoucí ke Hvězdě nebo k Malé Hvězdě a pak dál třeba do Vrbna nebo na velmi navštěvovaný Anenský vrch. Od Hvězdy vedou cesty zejména do Karlova pod Pradědem.

Další běžeckou možností je vystoupat z horní Karlovy Studánky k Rolandovu kamenu a pak je tu kolečko kolem Žárového vrchu a kolem vrchu s hradem Fürstenwaldem. Pak jde samozřejmě možnost se autobusem dostat na Ovčárnu, odkud je jen kousek na Praděd, Petrovy kameny a pak jsou tu další vzdálenější cíle, třeba Pecny, Kouty nad Desnou nebo Černohorské sedlo.

Karlova Studánka nabízí i v zimě všechny potřebné služby pro kratší i delší pobyty, jsou tu restaurace, cukrárna, různé obchody. K ubytování tu je také více možností, například ve vilové čtvrti navazující na dolní část lyžařského areálu je několik soukromých penziónů. Další možnosti jsou i v centru Karlovy Studánky, zde je ale lepší se informovat na informačním centru.

Pokud se již lyžaři unaví, Karlova Studánka jim poskytuje další možnosti relaxace, jako je v rámci lázeňského komplexu relaxační bazén s teplou vodou a masážními tryskami. Tady je možno využít finskou a parní saunu a horké písky. Vedle bazénu je solná jeskyně a v odpoledních hodinách jsou k dispozici i pro veřejnost lázeňské procedury. V areálu tenisových kurtů je možné bruslení na ledové ploše zajišťované Lázněmi Karlova Studánka.

Karlova Studánka v zimě
Sjezdovka Karlova Studánka
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků