Výlet kolem Rožnova

Rožnov pod Radhoštěm nabízí velký výběr různých turistických tras po okolí. Trochu je nevýhoda, že většina významných míst je za hranicí 10 km, takže cesta tam a zpět je na celodenní výlet a ještě pro zdatnější turisty. Lze samozřejmě využít hromadnou dopravu. Tady je výhodná lanovka na Pustevny z Ráztok, ovšem autobusové spojení je sem až z Frenštátu pod Radhoštěm. Lze sem samozřejmě dojet i autem či autobusem. Cesta lanovkou je pak ale zážitkem, na který se dlouho vzpomíná. Převýšení je 400 metrů, výhledy nádherné. Na Pustevny se jezdí přímo z Radhoště autobus, což je také hezká cesta horskou silničkou.

Z Pusteven na vrchol Radhoště po hřebeni to jsou pak již jen 4 km, z vrcholu Radhoště to je do Rožnova jen 8 km.

Dalším častým cílem je Velký Javorník. Ale i ten je od Rožnova poměrně vzdálen, takže je dobro "popojet" autobusem, a to nejlépe směrem na Frenštát do sedla Pindula. Zde si ušetříme kilometry i metry výstupu. Jdeme po modré na křižovatku Javorník a pak po červené až na vrchol o výšce 917 metrů nad mořem. Zde stojí rozhledna s širokým výhledem na Lysou horu, Smrk, Palkovické hůrky či Ondřejník, ale za dobré viditelnosti až na Jeseníky, Oderské vrchy či Ostravsko. Je zde i turistická chata se celoročním provozem, takže je možnost se zde občerstvit a koupit nějaký suvenýr. Vrchol je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Beskydech. Na vrchol se dá jít i z Frenštátu, ale je to asi o 3 km delší, případně z Veřovic, ale do nich je z Rožnova delší spojení.

Cesta zpět má také několik možností, nejkratší je jít zpátky po červené na rozcestí Malý Javorník a pak po zelené, to je celkem 14 km, o 2 km je delší, ale mnohem atraktivnější cesta po červené přes prameny Jičínky na Kamenárku. Pak již po modré do Rožnova.

Kolem Rožnova je sice jeden modrý kruh od kempu Sport, ale ten je vhodný spíše pro ty, kteří touží jen po kilometrech, ať ujitích, uběhlých nebo ujetých, turisticky nás nenadchne, zajímavější je okruh naučné stezky Hradisko. K ní si však musíme dojít z města po modré směrem na Videč, ale rozcestí v sedle nad Kutiskou odbočit vpravo ke dvoru Hradisko. Zde je možnost občerstvení, ale začíná tu i značená trasa, která nás povede na zříceniny hradu Rožnova. Se stejnou cestou zpět je to celkem 9 km. Okruh má 9 zastavení s čtením o přírodě, o soustavě Natura 2000, historii hradu či lázeňství. 

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm
Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm
Hradisko
Radhošť
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků