Po památkách v okolí Rokytnice v Orlických horách

Dnes si uděláme menší výlet do okolí Rokytnice v Orlických horách. Nebude to žádná horská túra, ale přesto pěkný výšlap. Opět se sejdeme na nádraží v Rokytnici. Prohlídku obce si necháme na závěr výletu, protože k tomu bude lepší příležitost. My se totiž vydáme po modré směr Žamberk, ale dojdeme jen do lesa v údolí potoka Suchá. Přejdeme potok na pravý břeh a dojdeme na křižovatku s pravostranným přítokem do Suché. Ostatně modrá také zatáčí vpravo, ale pozor! V místech, kde značka chce přejít přes potok, my nepřejdeme, ale pokračujeme již bez značení. Vyjdeme na křižovatku, kde se stočíme vlevo a stoupáme až na úpatí vršku zvaného Na hradě. Hřebenovým průsekem vystoupáme na vršek, kde si prohlédneme zbytky zcela neznámého hradu. Jen tak pro zajímavost, klade se do doby Slavníkovců, což je konec 10. století, ale měl ho zničit Karel IV. jako loupežné sídlo. To by totiž znamenalo, že by hrad existoval 400 let, což je nesmysl. Kde je ale pravda, to se neví, protože zde neproběhl archeologický výzkum.

Z hradu se vrátíme zpět průsekem, kde máme vcelku hezké výhled, a vpravo pokračujeme po lesní a pak polní cestě do Pěčína. Projdeme celou obcí, podejdeme viadukt a stále po silnici, až přijdeme na modrou značku. Ta odbočuje prudce vpravo, ale my se dáme šikmo vpravo a projdeme kolem páru chalup a v lese objevíme zbytky hradu Pěčína. Hrad měl celkově délku 100 metrů, ale zůstaly z něho hlavně terénní zbytky.

Po prohlídce hradu se vrátíme na modrou a již se dáme vpravo a dojdeme nad říčkou Zdobnicí až k odbočce k Plačtivé skále. Odbočíme k ní a pokocháme se výhledem do údolí Zdobnice a Říčky. Pak se vrátíme na značku a na hřebeni se od ní odpoutáme a vystoupáme vpravo k samotám Pěčína. Od samot se dáme k Pěčínu, ale než dojdeme k prvním domům, prudce polní cestou odbočíme vpravo na severovýchod. Jdeme stále rovně až k samotě Hamernice. Za ní dojdeme na silnici se žlutou značkou, po které již dojdeme v poklidu do Rokytnice. Teď si můžeme prohlídnout zámek, kostely, kašnu, zajímavé budovy, dojít si do restaurace atd. Zkrátka jsme v cíli a máme rozchod.

Trasa měří 18 km, převýšení je asi 200 metrů.

Rokytnice v Orlických Horách
Plačtivá skála
Pěčín
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků