Děčínský Sněžník

 

Nad Děčínem, v krásné krajině Labských pískovců, se nachází naše nejvyšší stolová hora Děčínský Sněžník (723 m n. m.).

Nejjednodušší cesta na vrchol (cca 2 km) vede z křižovatky před obcí Sněžník, kde můžete zaparkovat své auto na placeném parkovišti. Odtud máte dvě možnosti výstupu. Jednou z nich je asfaltová cesta, po které můžete i s dětským kočárkem. Tato cesta vás zavede k Drážďanské vyhlídce, odkud je nádherný výhled na lesy pod Sněžníkem a na stolové hory Saského Švýcarska. Druhou variantou je vydat se po červené značce. Ta vás nejprve povede po asfaltové cestě. Po necelém kilometru odbočí do lesa na kamenitou stezku. Vyjet také můžete po cyklostezce, ale připravte se na náročné stoupání.

 

Na vrcholu stojí jedna z našich nejstarších kamenných rozhleden Děčínský Sněžník (výška 33m). Nechal ji zde v roce 1864 vybudovat majitel panství hrabě František Antonín Thun. Původně to byla trigonometrická věž, která sloužila rakouským, pruským a saským zeměměřičům.

 

Po vystoupání na rozhlednu se vám naskytne výhled na údolí Labe se stolovými horami v Německu. Vidět odtud jsou Labské pískovce, České středohoří, Lužické hory, Tiské stěny. Za dobré viditelnosti i Ještěd. Po sestupu z rozhledny se můžete posilnit v malém občerstvení v horské chatě vedle rozhledny.

 

Cestou zpět po silnici do Děčína určitě nepřehlédnete odbočku k Vlčímu jezeru. Jezdí sem lidé z okolí jen tak na procházky přírodou kolem jezera.

Rozhledna - Děčínský Sněžník.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků