Ski areál Máchovka v Nové Pace

Mít pěkný lyžařská areál přímo ve svém městě, je jistě velká výhoda pro příznivce bílých strání a větru kolem uší. Takovou výhodu má ale město Nová Paka. Parkoviště je přímo pod nástupní stanicí vleku.

Město Nová Paka leží na sinici od Nového Jičína do Trutnova nebo od Hořic do Semil. Lyžařský areál Máchovka pak najdeme na západním okraji města vedle zimního stadionu. Svah se pak táhnou po severních stráních vrchu Poštmistrův kopec (509m.n.m.) či v jeho části Ořechovce. Sjezdovka a vlek jsou pak ve výši od 432 do 488 metrů nad mořem. Severní strana pak dává vcelku dobré podmínky, aby se zde udržel sníh co nejdéle. Provozovatelem vleku (Odkaz) je místní bruslařský, resp. hokejový klub. Areál disponuje jedním samonavíjecím kotvovým vlekem Tatrapoma (Dopelmayr) o délce 400 metrů, v dětském parku je dětský vlek LV-B s nízkým lanem o délce 60 metrů a také lyžařský pás LP-C s délkou 30 metrů. Dalším vlekem K Vodojemu je talířový teleskopický LV-D s délkou 150 metrů. Svah pak nabízí směrem dolů náročnější červená s délkou 350 metrů a nově otevřená další červené a modrá sjezdovka o délce 550 metrů. Sjezdové tratě jsou vybaveny měřicím zařízením pro závody i veřejnost a areál je vybaven snowparkem a skicrossovou tratí. Tratě jsou také technicky zasněžovány systémem Happy Snow a navíc osvětleny v celé délce. Sjezdovky jsou také denně opravovaná rolbami PistenBully a Leitner.

Provozní doba zde v sezoně pondělí do čtvrtka od 8.30 do 19 hodin, v pátek a sobotu a o prázdninách od 8.30 do 21 hodin, v neděli pak od 8.30 do 17 hodin. Ze služeb se tu nabízí zejména lyžařská škola, která je v provozu po celou dobu otevření areálu. Lyžařům slouží i půjčovna a ski servis.

Pro příznivce bílé stopy jsou zde upravovány běžecké tratě. Nad horní stanicí vleku je výchozí místo na lyžařské běžkařské tratě, pro klasiku je to 20 km a okruh pro bruslení má 6 km. Zasněžovaný a osvětlovaný okruh má délku 400 metrů, je pro všechny zdarma.

Návštěvníci zde mají možnost občerstvení i restaurace a další sociální zázemí.

Lyžařský areál Máchovka v Nové Pace se neustále rozšiřuje a cestu si sem nalézá stále víc lyžařů z blízkého i širokého okolí.

Petr Randus

Máchovka u Nové Paky
Máchovka
Skiareál Máchovka
Dolní stanice Máchovky
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků