Okolí Třeště najdou se hluboké lesy ještě - Pěkný výlet na Vysočině.

Když se řekne Třešť, tak většinou ozvěnou zazní slovo "betlémy". My se krásou betlémů dnes nevydáme, ale dáme se na cestu po zajímavém okolí městečka Třešť (Odkaz).

Východně od města se rozkládají hluboké lesy se spoustou vršků, skal a dalších zajímavostí. Tam tedy bude náš cíl.

Start si opět dáme na nádraží, ale i klidně na Malém náměstí, kam stejně dojdeme. Přejdeme přes Třešťský potok a dáme se výpadovkou na Stonařov. Nad kostelem sv. Martina zahneme vpravo Vozábovou ulicí, mineme hřbitov a vystoupáme alejí s Kalvárií na Šibeniční vrch. Pak dojdeme opět na silnici ke Stonařovu, kterýmžto směrem se vydáme. Dojdeme do lesa a v nejvyšším bodě cesty zahneme vpravo na lesní cestu a vyjdeme na návrší Šejby (678 m). Projdeme kokem čističky a přes mělké sedlo a další návrší na silnici do Stajiště. Před námi je malý vršek Hřeben (678 m), který zprava obejdeme a přes malé sedýlko a okraj pole dojdeme na zelenou značku. Vlevo pod námi je u značky pramen Moravské Dyje.

Od pramene pokračujeme severně po zelené až do osady Pouště. Zde se od zelené odpoutáme a namíříme to vlevo směr do Třeště. Na kraji lesa zahneme na rovný průsek šikmo vpravo a vystoupáme na Mistrovský kopec (699). Již po cestě nahoru jsme viděli první skalky, další jsou i na vrcholu. Po jejich prohlídce klesneme vrcholovým hřebínkem severozápadně na pěšinu a po ní pod sedlem na další vrchol Loveckého kopce (672 m). Ten nijak zajímavý není, ale z jeho vrcholu můžeme pokračovat severním směrem na sousední Jelení skok (657 m). Na jeho vršku je několik menších skalek. Jeho východní úbočí je v jednom místě odlesněné, takže tu máme jen dílčí výhledy.

Z vrcholu Jeleního skoku se vrátíme do sedla, zahneme vpravo a východním úbočím klesneme na vrstevnicovou lesní cestu a dáme se vlevo. Dojdeme na křižovatku cesta na západním úbočí hřebenu Jeleního skoku, kde zahneme vpravo. Dorazíme k malému rybníku a aleji douglasek. Ty nás přivedou k třešťské hájovně. Od ní pak již dojdeme do Třeště po modré značce kolem kaskády rybníků a kolem studánky s nápisem Voda je život.

Trasa měří od nádraží na nádraží 15 a z Malého náměstí na Malé náměstí 13 km. Je to cesta po zajímavostech Třeště a trochu méně pohodlná cesta lesy v okolí. Jistě se bude líbit v době, když rostou houby.

Pramen Moravské Dyje
Mistrovsky kopec
Šibeniční vrch
Třešťský zámek
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků