Lyžování v Pecce, to je pecka! - Skiareál Pecka.

Když se řekne Pecka, asi si každý vybaví tvrdou část ovoce či jiný předmět, ovšem, máme-li na mysli obce, pak je Pecka spojená s hradem. Kdysi tu sídlil Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, než ho dovedli na popravu. My tu dnes ale nejsme ani pro Kryštofa a jeho hrad, ale za sněhem a lyžováním.

Obec Pecka se nachází 7 km severně od Lázní Bělohrad a stejně tak daleko od Nové Paky, která leží západně od Pecky. Dostatek parkovacích míst nabízí parkoviště přímo u horní stanice lyžařského vleku. Nehlídané parkoviště leží na okraji obce Pecka, přímo u silnice Pecka - Dvůr Králové nad Labem. Další parkovací místa jsou na parkovišti na náměstí, tedy asi 300 metrů od sjezdovky. Parkování na obou parkovištích je zdarma.

Dominantou obce je hrad na kopci, lyžařský areál pak trochu východněji na severním svahu hřbetu, který se táhne od hradu směrem k východu. Výškově se areál rozkládá od 408 do 450 m.n.m. Lyžařům zde slouží jeden vlek s kapacitou 1460 osob za hodinu. Modrá sjezdovka (Odkaz) měří do délky 300 metrů a svým profilem je vhodná zejména pro děti, začínající lyžaře, lyžaře "rekreanty" a snowboardisty. Její dostatečná šířka po celé délce přináší pohodlnou jízdu pro všechny lyžaře. Sjezdovka je přehledná, od spodní stanice vleku je vidět až na její vrcholek, takže jak obsluha areálu, ale zejména i rodiče mají dokonalý přehled o pohybu všech lyžařů na svahu. Sjezdovka je osvětlena a umožňuje i večerní lyžování.

Provoz areálu je od pondělí do čtvrtka od 15 do 19 hodin, v pátek 15 až 17 a 18 až 21 hodin, v sobotu je otevřeno od 9 do 17 a od 18 do 21 hodin. V neděli se pak vleky rozjedou od 9 do 17 hodin. Pro organizované skupiny, jako jsou školy, hromadné zájezdy, školy v přírodě, zimní tábory atd., lze dohodnout otevření i mimo uvedenou provozní dobu.

Běžkaři jistě ocení místní upravované lyžařské trasy z Pecky na Krkonošskou vyhlídku a další směrem na Vidonice. Zvičinská trasa má celkovou délku asi 23 km a vede od sjezdovky na Kal, Bystrý mlýn, Vyšehrad, Zvičina, Zvičinské chalupy, Horní Brusnice, Vidonice, U Borovničkya zpět Pecka. Od sjezdovky Pecka se lze také napojit na „Krkonošskou“, kdy jde o trasu s celkovou délkou 16 km. Trasa vede na Horní Javoří, Krkonošskou vyhlídku, Bukovina a zpět do Pecky. Lze absolvovat i trasu „Červená“ s 11 km od Pecky na Červený vrch a Modrou hvězdu. Trasy nás nadchnou především nádhernou krajinou, výborným terénům a vcelku přívětivým klimatickým podmínkám. V Pecce běžecké stopy se upravují tradičně na vysoké úrovni bělohradští lyžaři, severně se zase o stopy starají nadšenci z Borovnice.

Ke službám areálu patří to, že v prostoru dolní stanice vleku je v provozu malý bufet, kde se nabízejí m.j teplé nápoje a něco drobného k jídlu. Pro někoho mohou romantiky vypadat i místní suché záchodky. Pro ty, kteří by by do "kadibudky" nešli, mohou do na nedalekém náměstí využít některý z hotelů.

Areál ještě disponuje možností základního lyžařského servisu,

Petr Randus

Lyžování na Pecce
Vlek na Pecce
Pecka v zimě
Skiareál Pecka
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků